Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kell berendezni a...

Hogyan kell berendezni a csincsilla ketrecét?

Figyelt kérdés

(Miket kell bele rakni)

Utanna nèztem mar netenis, de nem sok hejen található ilyen... Nem nagyon èrtem a dilgokat, ti hogyan rendeztètek be a tièteknek???



#ketrec #csincsilla #berendezès
2016. márc. 8. 21:43
 1/7 anonim válasza:
Nagyjabol ugy mint egy tengerimalacnak..
2016. márc. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Macskaalmot lehet a ketrec aljába tenni?

Szènát lehet neki bele rakni???

2016. márc. 8. 22:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Én azért nem hasonlítanám tengerimalachoz.

Jó nagy ketrec kell nekik, ami magas is. Az alján legyen alom (pl. forgács, kenderalom) és legyen benne sok magaslat, amire felugrálhat és ahol mászkálhat, mindenképp legyen valami "magasülő" neki. Mindenképp kell egy házikó is, lehetőleg azt is magasan, mert magasan szeretnek aludni. Rakhatnál valami csőfélét és más búvóhelyeket is be. Szüksége van fürdőhomokra egy tálba, hogy ápolhassa a bundáját. Erre a célra csak a boltokban kapható csincsillahomok a megfelelő. Kell szénatartó és itató, ami mindig tele van friss vízzel és szénával, illetve kell ugye etetőtál. Ezek a leglényegesebb kellékek, de nagyon jó ha van még neki egy nagy faág, amin mászkálhat is és rághatja. Meg kerék, azaz nem kerék, hanem ilyen futótárcsa, nem is tudom, mi a pontos neve.

[link]

Nézd meg ezeket, nagyjából látod, hogy kellene kinéznie.

2016. márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Macskaalmot ne használj, ha megeszi, megkóstolja, bele is halhat!
2016. márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és minimum kettőt tarts, társas állatok!
2016. márc. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én szívesen tudok fényképeket küldeni, de itt a gyakorikerdeseken nem, esetleg facebookon vagy ímélben?


Amúgy ami szükséges: 100 cm-ként egy telipolc, azon kívül kb 20x30 cm-es kisebb polcok, úgy, hogy tudjon ide-oda ugrálni. Kell minimum két rögzíthető etetőtál a két állatnak (mert ugye minimum kettő állat kell), golyós önitató, szénarács (a mindig friss szénának, amit esznek). Ezen kívül szükségük van két kuckóra, ahova akár külön-külön is elbújhatnak, pl fa/kerámia ház. Jöhetnek még bújócsövek, függőágyak, függőkockák, bármilyen más kuckó, illetve 40 cm-es vagy annál nagyobb átmérőjű futókerék vagy futótányér is.

Az alomtálcába vagy fapelletet és forgácsot raksz, vagy safebed vagy carefresh almot, esetleg kender vagy csutkaalmot vagy szobatisztaságra neveled a csincsillákat és egy kis sarok wc-vel (nyuszi méretű) megúszod és a többi helyre nem raksz almot. Önmagában a forgács nem túl jó választás, szénával nagyon rossz ötlet almozni, minden lepisil és büdösödik, és meg se eszi utána..


:)

2016. márc. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rakhatsz még be faágakat és köveket is, de csak olyan fából, ami nem mérgező számukra!


Illetve szükségük lesz egy homokozó tálra is, amibe a kvarcmentes csincsillahomok kerül, amiben napi 10-20 percet fürdőzhetnek (ez ne legyen bent állandóan, szárítja a bundát + telepisilik).


Macskaalmot ne használj, mérgező a csincsillára.

2016. márc. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!