Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tarthatom egy ólban a nemsokár...

Tarthatom egy ólban a nemsokára ellő nyulamat és az egyik kisnyusziját? Nincs 2 hónapos a pici, nem valószínű h bántja őket, ugye?

Figyelt kérdés

2016. márc. 13. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
De megtapossa összeugràlja ....a nyul fial.Ló szamàr szarvasmarha juh kecske ellik elefànt zsiràf zebra ellik.Disznó nyul kutya macska borz roka fial.Fialàs eredménye alim vagy fészekalj. Magyarul 1-2 utód fialàs 2 vagy több ellés eredménye. Ellés utàn az egyed hamar felàll és làt..fialàs csupasz vak és életképtelen utódok. Szelekció vagy mi a ...a 10nyusziból x elpusztul gyakran még a borjú életképes
2016. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az anyának szüksége van a nyugalomra a fészekkészítéshez, az elléshez és a kicsik neveléséhez. Ez nem lesz meg neki, ha beraksz mellé még egy nyulat.
2016. márc. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1.: köszönöm a felvilágosítást :DD

2.: Eddig is együtt éltek, az ő picinye, de van olyan buta h rájuk ugrándozik?

2016. márc. 13. 13:22
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, ha a kicsinye még nincs 2 hónapos, hogy lehet már megint vemhes? Mármint persze lehetséges biológiailag, de egyáltalán nem tesz jót az anyának, legyengíti.

Ha elég nagy az ól, nem lesz baj, de ehhez legalább 4-5 négyzetméter kell. Kisebb helyen lehet gond, mert stresszeli az anyát, a piciket, nem lesz ez így jó. Viszont ha nincs 2 hónapos, még kell neki az anyatej. Legalább 8 hetes koráig. Utána meg szocializálódás miatt 12 hetes korig jó, ha mellette van, onnantól viszont el kell választani, mert ivarosodik. A te döntésed, melyik nyuszinak okozol rosszat - jól nem fogsz kijönni belőle.

Miért szaporítasz nyulakat?

2016. márc. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mert aranyosan :D de akkor szerintem kiszedem a 2 hónaposat amíg szül meg még pár napra. Az volt h megpárzott az egyik kisnyulával, amit rögtön elajándékoztam, és utána meg azt hittem nem lett terhes, de pedig igen és felnevelt 6 kicsit a kertben :DD (nappal játszhatott kint még télen), és csak úgy kb 5 hetes korukban vettük észre őket, amikor már futottak rendesen :D Én meg pár nappal előtte vettem egy fiúnyuszit és beraktam hozzá, és hát na...

gyerünk mond h felelőtlen állatkínzó vagyok

amúgy neked vannak nyulaid? :D

2016. márc. 13. 19:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Vannak nyulaim.. Rád meg inkább nem mondok semmit, mert látszólag még élvezed is, hogy ennyire felelőtlen állattartó vagy. Így nem sok értelmét látom írni bármit is.
2016. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát az állatartók mintapéldája se vagy, ha hagyod hogy a saját fia felcs*nálja, meg észre se veszed hetekig, hogy kisnyulak születtek...
2016. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ne szidj már. Egyrészt arra a kisnyúlra azt mondta ismerős hogy az lány lesz, hát tévedett...

A kisnyulakat nem vettem észre, mivel üreget ásott, és betemette mindig, ahogy kell. Hallottam az álterhességről, gondoltam az lehet, mert egy másik üreget otthagyott. És soha nem láttuk hogy kiássa a kis üregét és szoptatja a nyulait.. :D De amúgy tök boldog nyuszi mert kint futkározhatott csomót, legalább nincs becsukva. Szóval minta állattartó vagyok, amúgy ennyibe még nem fárad bele mert 5 hét volt az ellés meg a pároztatás közt. Mennyi nyuszid van? :D

2016. márc. 13. 20:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszlek el komolyan.. Tudsz te bármit is a nyulakról? Ne haragudj, nem akarok bunkó lenni, de rettentően idegesít, mikor valaki ennyire nemtörődöm módon tart nyulakat, fogalma sincs róluk, láthatóan nem is érdekli vagy csak tényleg elhiszi, hogy jól csinálja, amit csinál. Szerencsétlen nyulak meg csak szaporodnak, képzelem, mi lesz a sorsuk. Már ha túlélik. Eleve kezdjük ott az egészet, hogy hogyan lehet csak úgy kint a szabadban tartani egy nyuszit?! Aztán a többibe bele sem kezdek..
2016. márc. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ket veszely leselkedik a nyulra kint: szunyog, menyet. Nos telen egyik sincs, nappal meg meg nyaron sem. Es olja van. Olvasd el amiket irtam. Es mostmar kulon van a baktol nyilvan. Egyebkent is kikellene venni minden nyulat tobbszor egy nap, hogy kielje a mozgasigenyet. Szoval mi a gond a nyultartasommal? Ja es meg etetem is oket.
2016. márc. 13. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!