Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi mozgástér kell egy...

Mennyi mozgástér kell egy nyuszinak?

Figyelt kérdés
Egy átlagos testű nem törpe nyúl hanem olyan közepes testűre gondoltam. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2016. márc. 16. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Legalább 3 négyzetméter, emellé pedig napi több órára kiengedni, hogy tudjon szaladgálni.
2016. márc. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kiengedés nélkül egy szobányi (kb. 12nm) tér kell neki, több órás kiengedéssel pedig jó az a kb. 3-4 nm, amit az első írt. (Tehát az az ideális, ha van egy "nyúlbiztos" szoba, ahol szabadon mozoghat.)

Még ez is necces, ha azt vesszük, hogy a nyúl mozgásigénye megegyezik a macskáéval...

2016. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy kisebb szoba az ideális neki, nagy mozgásigényük van.
2016. márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A mozgásigény testmérettől független.

Egyébként ha napi több, mint 5-6 órát kint lehet, akkor a minimum 2-3 négyzetméter.

Nyúlketrecek:

[link]

2016. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyuszit egyedül ne tarts. Tévhit, hogy jól érzik magukat egyedül. Kettő nyuszinak 4 négyzetméter kell minimum, ha több órát vannak kint naponta.
2016. márc. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Ahogy az utolsó írja - ezt valóban kihagytam - nyuszit nem tartunk egyedül, ha boldog életet akarunk neki biztosítani. Akárcsak a tengerimalacok, ők is rendkívül társas lények. Nem véletlenül van a jobb országokban betiltva az egyedül tartásuk. Törvény tiltja, büntetik, az állat érdekében. Két nyuszira meg a méretet értelemszerűen duplázni kell.
2016. márc. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. :)
2016. márc. 16. 19:52
 8/9 anonim válasza:
0%
Hagyjuk már ezeket a törvényes cuccokat mert szerintem ez tök hülyeség hogy most Ausztriában meg Svájcban vagy mit tudom én hogy hol ilyen törvények vannak a nyuszi tartás miatt hát ne viccelődj már...
2016. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem hülyeség. Nem hobbiból hozták a törvényeket. Nyilván nem azért kellene párban tartani őket, mert itt és ott ez a törvény, hanem azért, ami az oka annak, hogy ez a törvény. Egy nyúl egyedül nem érzi jól magát, gyötrelem az élete. A jobb országokban, ahol erre rájöttek és felfogták az emberek, törvénybe vésték. Magyarországon sem ártana.. de ha már nem foglalkoznak az állat jólétével és nem büntetik nálunk a nyulak egyedül tartását, érdemes elmondani, hogy máshol igen, mert talán kicsit elgondolkoztatja a nyúltartót.
2016. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!