Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Macska vagy tengerimalac?

Macska vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés
Melyik jobb a macska, vagy a tengerimalac? A következő szempontok alapján, melyik eltartása kerül kevesebbe (itt az ételre a lakóhelyre (ketrec vagy fekvőhely, ) és a tisztántartáshoz szükséges eszközökre gondolok, melyik terjeszt kevesebb betegséget és melyik igényel kevesebb törődést, gondozást? Igaz-e, hogy a macska sok kárt tesz a lakásban pl: összekarmolássza a falakat, a bútort? Ha féregtelenítve van és nem engedik ki a szabadba, akkor is terjeszthet élősködőket?
2016. márc. 16. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Én semmilyen állatot nem ajánlanék, ha ezek a szempintok, hogy minél olcsóbb legyen és minél kevesebbet kelljen törődni vele. Minek kell akkor állat?

Tápból is nyilván nem a legolcsóbbat célszerű venni, hanem valami normális összetételűt.

Igen, a macska összekarmolászhatja a bútorokat, ha nincs kaparófája, dehát ugye az is pénzbe kerül... És nem, nem terjeszt élősködőket, ha rendesen van oltva és féregtelenítve.

2016. márc. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Félreértesz,bár én nem fogalmaztam körültekintően.Nagyon szeretem az állatokat,de sajnos sok a különórám,a szüleim is sokat dolgoznak,így viszonylag keveset vagyunk itthon,így pl:a kutya szóba sem jöhet,hiába vágyom rá.Ezért írtam a "kevesebb törődést".A pénz sem vet fel minket,ezért kérdeztem,melyik kerül kevesebbe,bár természetesen ha állatom lesz,mindenből a legjobbat fogja kapni!!!
2016. márc. 16. 21:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha keveset tudsz törődni vele egyik sem jó. A tengerimalaccal is sokat kell törődni. (nekem van ez a meglátásom) Meg a macskával is.

Vegyél halat azok jól elvannak. :D

2016. márc. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is valami "passzívabbat" vegyél, pl hal, azok legalább szépek. Vagy növényt, de mind macskának mind tengerimalacnak sok gondoskodás kell, az hogy melyik kerül kevesebbe nem igazán szempont, a macskának kb nem kell drága ketrec de többet eszik.
2016. márc. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg hörcsög?? Egész délelőtt alszik, estefele meg tudsz vele foglalkozni. Nagyon aranyos állat és mivel kisebb a macskánál malackánál kevesebbet is eszik. Forgácsból is jobban kijössz mit ha malackád lenne.
2016. márc. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!