Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulaknak nem kínzás ketrecb...

A nyulaknak nem kínzás ketrecben lenni?

Figyelt kérdés

gondolkozom azon, hogy jó lenne egy nyuszi itthonra. de sokaknál látom,hogy egésznap bent vannak a ketrecben a nyuszik, ahol max 1-2t tudnak ugrani. ez nem kínzás nekik? mert a természetben is szoktam látni nyulakat. de ők ahogy láttam ugrálnak kb egész nap. míg az otthon tartott nyuszinak erre nincs lehetősége. ez nem kínzás?

esetleg meg lehet olyat oldani, hogy a lakásban szabadon járkáljon a nyuszi? milyen tapasztaltotok, véleményetek van erről?


2016. márc. 20. 10:23
 1/8 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni,hogyha tartanék mindenképpen kettőt(azonos neműeket)
2016. márc. 20. 10:23
 2/8 anonim ***** válasza:

De, kínzás.

Egy nyuszinak alapjáraton van szüksége 2-3 négyzetméterre (2 nyuszinak a duplájára), és emellé kell még napi 4-5-6 óra kiengedés. A legjobb, ha van egy nyuszibiztos szoba, amiben csak ő van.

2016. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*illetve amiben ők vannak :)
2016. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nekem is van nyuszim, minden nap kiengedem, igényli hogy foglalkozz vele. Nekem bak nyuszim van. Nem ajánlom hogy kettő bakot tarts, mert az én nyuszimból kiindulva tuti verekednének állandóan. A nőstényekkel nem tudom mi a helyzet.
2016. márc. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De igen, az. Ha bele gondolsz a természet azért áldotta meg ekkora erős hatalmas hátsó tappancsokkal, hogy ugrálhasson.

Sajnos a haszonállat tartási szokásokból terjedt el, hogy a nyulaknak a ketrecben a helye, úgyis csak addig él míg le nem vágják alapon.

Én egyszer kaptam a férjemtől húsvétra egy nyuszit. Örültem is meg nem is, mert onnantól foglalkozni kellett vele, ami nem volt tervbe véve. Bár ő is ketrecben volt, de kialakítottam az udvarban egy viszonylag nagy elkerített részt, és nap közben oda kiraktam, hogy mozoghasson. Tette is, ugrálgatott végig, míg szabadon lehetett. Cél nélkül ugyan, de láttam rajta, hogy milyen jól esik neki megmozgatni a tagjait.

Szerintem rá lehet szoktatni, hogy lakásban szabadon mozoghasson, épp ma írta ki valaki kérdésnek, hogy a nyuszija a ketrecet használja alomnak, de a lakásba nem kakil be. Én nem tartanék lakásban, de ez az én véleményem.

2016. márc. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Titusztitusz ***** válasza:
Az bizony...Kínzás...Ha csak úgy tudnád megoldani a nyúltartást, hogy KETRECBEN éljen örökösen az állat, hát akkor ugyan felesleges neked nyulat tartani...Próbáld meg megtalálni a módját annak, hogy legalább időnként járkálhasson szabadon is az állat...A legjobb olyannak tartani nyulat, aki kertesházban lakik...És így időnként van rá mód, hogy az állat természetes módon is legelhesse a füvet, meg kedvére csatangolhasson az udvaron/kertben...Úgyhogy én panellakásban nem javasolnék nyúltartást...Oda inkább egy kisrágcsáló terrárium, vagy akvárium való, esetleg rovarterrárium...De a nyúl, az szerintem nem zárt lakásba való állat...
2016. márc. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

kertesházban élek, ezt elfelejtettem írni.

nyilván ha nyúltartásra adnám a fejem, akkor kapna kint egy nagyobb kennel szerű, fedett ketrecet.

csak arra voltam kíváncsi,hogy akiknél csak a ketrecben van, az mennyire érzi jól magát. de akkor jól gondoltam, nem a legjobb megoldás.

2016. márc. 20. 12:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem ,abszolút nem lehet egy állat kizárólag csak ketrecben, egyértelmű ,hogy kínzás. Egyébként nem kell nagy befektetésű dologra gondolni, én pl. anno amikor kaptam a nyuszit, rögtönzött megoldást találtam. Raklapokkal, deszkákkal kerítettem ki egy részt az udvarból ahova beraktam az állatot. Persze bármi lehet, csibeháló, ilyesmi, amit csak felerősítesz cölöpökre.
2016. márc. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!