Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghalt a hörcsögöm és nagyon...

Meghalt a hörcsögöm és nagyon hiányzik! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már öreg volt nagyon szegénykém, de olyan...egyik pillanatról a másikra történt. Semmi baja nem volt, szaladgált, evett, ivott, még játszottam is vele pont délután és este, mikor etettem volna meg már nem lehetett :(

Egész éjjel sírtam miatta, még most is, ha rá gondolok...annyira szerettem!

Ti hogy dolgoztátok föl a kisállatotok elvesztését? :(



2016. márc. 22. 06:29
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Elcsépelt meg minden... De majd az idő megoldja :(

A kutyámat fél éve kellett elaltatni, daganatos volt szóval mi tudtuk, hogy be fog következni, mégis nagyon rossz volt. Mindennap gondolunk rá, de ennyi idó után már azt veszem észre, hogy már nem csak a betegsége, hanem a régebbi szép élmények is előjönnek.

Mindenki máshogy dolgozza fel. Valakinek úgy könnyebb, ha vesz egy új kisállatot.

Kitartást, puszi.

2016. márc. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sajnalom, h elveszitetted a kis baratodat :( gondolj arra, h hosszu boldog elete volt, es az utolso pillanatokig egyutt tudtatok jatszani. Beteg se volt, fajdalmai se voltak. Biztosan szeretett nalad lakni ♡
2016. márc. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom:( Az én hörim még csak egy éves, de már most aggódom néha, hogy mennyi időnk van még...

Tényleg nem tudsz mást tenni, csakis az idő segíthet.

Talán érzéketlennek tűnök, ha azt mondom, fontold meg, hogy ha nem is azonnal, de a közeljövőben akarsz-e újabb hörcsögöt. A saját tapasztalatom alapján azért írom ezt, mert nálunk ez volt:

- amikor a kutyánkat el kellett altatni (kb. 8 éve), tudtuk, hogy semmiképp sem lenne szívünk egy újabb kutyát a házhoz hozni, és valahogy azóta sem lett újabb kutyánk

Helyette végül befogadtunk két macskát, mert nagyon üres volt az életünk állat nélkül.

- amikor az egyik macskánk elpusztult, akkor pár héten belül hoztunk egy másikat, mert kellett egy társ a megmaradtnak, látszott rajta, hogy rossz neki egyedül. Ha nem lett volna ez a "kényszer", nem jutott volna eszünkbe újabb macskát befogadni, de utólag nagyon is örülünk neki, mert sok örömöt okoz ő is - bár természetesen nem helyettesíti azt, amelyik elpusztult.

Én utólag sajnálom, hogy anno "lemondtunk" a kutyáról, mert így valahogy azt érzem, nekem már sosem lesz másik. Egyszerűen valahogy érzelmileg olyan nyomot hagyott az egész ügy, hogy nem tudom elképzelni. Talán ha akkor, pár hónapra rá befogadtunk volna egy kutyát, akkor máshogy tekintenék vissza mindenre.

NEM arra gondolok, hogy az egyik elfeledteti a másikat, mert mindkét állatunk pusztulása egyaránt megviselt bennünket. Hanem arra, hogy el tudtunk-e fogadni egy másik, ugyanolyan fajú állatot vagy nem. És aki szeret egy fajt, annak az állattartás mindennapi örömforrás:) Én úgy érzem, a kutya esetében ezt vontuk meg magunktól.

Persze mindenki másképp dolgozza fel a veszteségeit, szóval lehet, hogy mindez számodra nem működőképes, csak egy tapasztalat a sok közül.

2016. márc. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Van mellette több másik állatom is, őket is nagyon nagyon szeretem.

Csak egy akkora ürességet hagyott maga után...túl gyors volt ez az egész...

Remélem az idő tényleg segít, mert így nagyon rossz! A szüleim mondták, hogyha úgy érzem, nyugodtan lehet még hörcsögöm, de ez maximum később lesz. Mostanában biztos nem tudnék egy hörcsögöt se befogadni.

2016. márc. 22. 22:23
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem most van 2db aranyhörim.és imádom őket.

Ők majd augusztusban lesznek 2 évesek.de már most nagyon félek.Igaz az aranyhöri olyan 2-4 évig él,de annyira megszerettem őket,hogy nagyon rossz lesz őket elveszteni.Én még addig szeretgetem őket amíg lehet.Igazából nekem tavaly halt meg az egyik kis hörim.Én is nagyon sírtam utána. Végig sírtam kb 1-2 napot utána.De hidd el az idő begyógyítsa.Nekem az hatott,hogy kisírtam magamból a fájdalmat,és ahogy teltek a hetek/hónapok minden jobb lett.Még mindig nagyon hiányzott,de már nem a szomorúság jött elő,hanem a szép emlékek.Engem is nagyon zavart az hogy a kis polc illetve a terráriuma üresen állt.Én a halála után 2-3 hónappal döntöttem úgy hogy nekem szükségem van még hörcsögre.Mivel akkor a höri halála után nem volt állatom,és állatbolond vagyok szval nem bírok állat nélkül megmaradni.xD Meg ugye fura volt hogy este senki se motoszkál.Így jött höri.nem is egy.hanem 2db.:'D

Szóval ismerem ezt az érzést már rég óta.Mivel 6-7 éves korom óta voltak hörcsögeim.És fogadd részvétem!Hidd el később minden jobb lesz!Gondolj arra hogy te mindent megadtál neki,szeretted és boldog életet élt!:)

2016. márc. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Vegyé újat! 😉
2016. márc. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Eltemettük szépen, nagyon hiányzik, de kezdem úgy felfogni ezt az egészet, hogy végigélte az életét, egészséges volt, nem szenvedések között ment el és most jó neki a hörcsögmennyországban:(

Csak hiányzik, ahogy motoszkál esténként, ahogy szaladgál rajtam, ha kiveszem a terráriumból...ajj, nem hittem, hogy ez ilyen rossz, amikor már nincs itt!

2016. márc. 25. 13:24
 8/16 anonim ***** válasza:
Részvétem! De hidd el hamarosan jobb lesz. Nekem az segített régen hogy új kisállatom lett. Viszont nem ugyanolya fajú. Egerünk volt és amikor elmentünk a kisállatboltba ránéztem az egerekre mert újra szerettem volna de ahogy mozgatták az orrukat, ahogy szuszogtak, ahogy mozogtak minden annyira ugyanolyan volt. Ezért nem voltam képes újabb egeret befogadni. Most hörcsögöm van azóta, pontosan 2 és fél éve. Nagyon izgulok hogy már ő sem lesz velem sokáig. Te is próbálkozz szerintem valami újjal.
2016. márc. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mi elastunk a kertben mar vagy 6 kutyat ez csak egy allat van hozza kotodesed de ha veszel egy ujat hamar elfeledteti.
2016. ápr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

sokat gondolok rájuk még most is...

1 éve a cicám meghalt

kb 20 napja az én hörim is meghalt...

nagyon hiánzik, de tudom hogy jó helyen van, és fentről figyel :) te is gondolj erre!


én nem akarom elfeledni őket, mert túlságosan fájna ha még az emlékük se maradna, így bármenyire fáj az emlék örzöm a szívemben.


Ne félj egyszer majd találkoztok!

addig is vegyél egy újat, vagy szerezz valahonnan, mert felvidít :)

2016. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!