Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék patkányt tartani,...

Szeretnék patkányt tartani, lehet csak egyet, vagy fontos hogy 2 legyen? (Lent)

Figyelt kérdés
Utána olvastam több helyen is, viszont az egyiknél azt olvastam, hogy mindegy, hogy napi 2 órád van rá, (esetleg több), mert attól még a maradék időben egyedül van, főleg este amikor a legaktívabbak. És hogy ha én szeretnék patkányt, akkor 2 legyen, vagy ha egyedül van, akkor is jól tudja érezni magát, ha napi minimum 3 órát vele töltök, (nem egyszerre, szóval szétoszlatva)

2016. márc. 24. 11:22
 1/8 anonim válasza:
0%

Nem szükséges 2.Nagyon jól ellesz egyedül is.

A lényeg hogy foglalkozz vele sokat és bánj vele rendesen.Sok sikert hozzá !!

2016. márc. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahol egy elfér ott kettő is és egyedül nem fogja jól érezni magát, én is egyel kezdtem, de totál kattant volt, aztán szereztem másik kettőt is mellé, és akkor már nyugisabb lett, barátságosabb. Teljesen más. Társas állatok szóval ne egyedül tartsd. Ami még fontos hogy megbízható helyről szerezd be, olyantól aki hobbi célra tenyészti, mert gyakori hogy betegesek ha összevissza szaporítva vannak csak. Szerintem nem mindegy az sem hogy mennyi időd van rá, mert ha csak egy ketrecben van a nap nagy részében akkor zörögni fog és állandóan ki akar szabadulni, valamint nem fog hozzád szokni sem. Nálam nagy részt a ketrecen kívül voltak, szabadon a szobában nekik elkerített részen. Estére zártam csak ketrecbe őket, és nappal voltak aktívabbak, mert így szokták meg.
2016. márc. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondd, te jól éreznéd magad, ha ki kellene költöznöd egy hegyre teljesen egyedül, tv, rádió, telefon és számítógép nélkül, úgy, hogy sose láss másik embert, és mindezt mondjuk egész hátralevő életedre? Attól, hogy napi 3 órát foglalkozol vele, még 21-et egyedül tölt. Ha tudsz vele napi 15-18 órát foglalkozni, akkor persze meglehet, hogy ellesz egyedül is, de el kell fogadni, hogy társas lényeket nem kényszerítünk magányra. Ha egyedüli állatot akarsz, vegyél dzsungit vagy macskát.
2016. márc. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Miota ide a gyakorira jarok egy dolgot nem vagyok kepes felfogni. Miert tart valaki patkanyt? Nalunk ez nem szokas.
2016. márc. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 nagyon okos állat, az egyetlen gond vele hogy rossz hírneve van, egyébként kedves, játékos, intelligens, olyan mint egy macska és kutya keveréke kicsiben.

SEMMIKÉPPEN se tarts egyedül, nincs annyi foglalkozás ami pótolhat egy fajtársat, nem tudod kurkászni, nem tudsz aludni vele, nem tudsz úgy játszani vele ahogy egy másik patkány, sokan mondják hogy "de kezesebb lesz ha egyedül van" nem lesz kezesebb de stresszesebb biztos, a patkány csapatban él és attól hogy van társa te is beférsz még a bandába, sőt, a bátrabbak általában segítenek a félősebbeknek megbízni a gazdiban. Ahol egy patkány elfér ott 2 is.

Nálam négyen vannak és nagyon ritkán alszanak egyedül, vagy párban vagy mindenki egy kupacon. A lignagyobbat 1 éves koráig egyedül tartottam, nem volt vele baj, de mikor hozzákerült még 2, látszott rajta hogy sokkal boldogabb.

2016. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Csokiskeksz2121 ***** válasza:
Ne tartsd egyedül, a patkányok kifejezetten társas lények, mint pl. tengerimalacot sem tartunk egyedül.
2016. márc. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat^^

Még egy kérdésem volna, tudnátok biztos tenyésztőt mondani? Mert akkor szerintem június körül keresnék 2 nőstényt

2016. márc. 25. 09:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs tenyésztő, csak jobb-rosszabb szaporítók, akik azt állítják hogy milyen jó patkányaik vannak közben meg lehet a génállományuk egy állatkereskedésben kajának szánt patkányéval egyenlő, olyan is volt hogy tetvesen kapta meg a "tenyésztőtől", inkább olyat szerezz akit a gazdija el akar ajándékozni vagy valakinek becsúszott egy alom, a génállományuk nem lesz jobb egy szaporítósénál de nem kér el parasztvakítással 3-4000 Ft-ot a "tenyésztett" patkányért és általában sokkal kezesebbek mint a szaporítós.
2016. márc. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!