Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi szelidítésben...

Törpenyuszi szelidítésben kérnék segítséget, keresek nyuszi tulajdonos véleményt, tapasztalatot (? ). ^^

Figyelt kérdés

Üdvözletem,kezdő nyuszi tartó vagyok,és kérdésem lenne. A nyuszit nem régen fogadtuk örökbe,úgy, hogy körübelül 1-2 éves törpenyuszi,lányka,és ami főleg nehezíti,az az,hogy kétszer már voltak is kisnyuszijai,vemhes volt,és még most is "ivaros". Szegényke ha lassan próbálom kézhez szoktatni,és benyúlok,támadásnak veszi és megharap vagy csak fél. Tudom jobb lenne kivárni amíg kijön,de hiába várok naphosszatt a nyitott ketrec elött ülve répával meg csemegékkel a kezemben,csalogatva,teljes nyugalommal eszegeti a szénáját,bent marad,mintha zárva lenne a ketrec.

Egy idős bácsitól hoztuk el,aki kisebb,nyuszihoz méltatlan ketrecben tartotta,és keveset foglalkozott vele,persze kivette,meg simizte néha,de eleg old school volt a hozzáállása az "állathoz". Abból is látszik hogy például egyszer sem volt levágva a körme szegénykének,most visszük dokihoz,hogy lenyirbáljon a hosszú karmaiból,amit évek óta növeszthet. A bácsi amúgy szénát tett a nyuszik alá is,de nekem az picit pazarlásnak tűnik hogy a kajára bogyózik ha úgy van kedve.

Összefoglalva a nyuszi nem könnyű eset,kicsit vad,és még új is nálunk,a kérdésem az lenne,hogy hogyan és milyen mértékben próbálkozzak a szelidítésével,van rá esély,hogy jámbor,boldog és bújós nyuszkó lesz,vagy mindig félni és harapni fog,még ha napról napra szoktatom is?

Bocsánat a regényért és köszönöm a válaszokat!:)



2016. márc. 30. 19:36
 1/4 Kamilla Virág válasza:
20%
Szerintem sokat simogasd és vedd a kezedbe úgy mint egy kisbabát,ettől megnyugszik és ezáltal kezesebbé válik.Ne tartsd a nyuszit szénán,hanem inkább szórjatok egy tálba almot és rá egy pici faforgácsot.A szénát tartsd rácsra felszerelhető szénatartóba,mert a nyuszik általában azt szeretik.A vizet pedig rácsra felszerelhető üvegben,de lehet,hogy a nyuszidnak nem lesz kényelmes abból inni,ekkor tálba rakjatok vizet úgy sokkal kényelmesebb.
2016. márc. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
a lány nyuszik területvédők, főleg ha ivarosak, ne nyúlkálj a ketrecébe, az az ő kis birodalma. én a türelmet tudnám javasolni, ha nem akar kijönni, hát nem jön ki, ne vedd ki az akarata ellenére. A nyulak zsákmányállatok, nem szeretik, ha fogdossák őket, sőt, nagy részük soha nem lesz ölbe nyuszi, ezt el kell fogadni. Úgymond neked kell lemenni hozzá a földre, ha barátkozni szeretnél vele, és ne te emeld magadhoz. Lehet még szoknia kell az új helyet neki, de szerintem egy idő után biztos lesz olyan kíváncsi, hogy elindul egy kis felfedező útra :)
2016. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet belőle kezesbárány, de időre és türelemre van szükség, meg persze megfelelő bánásmódra. Először is tudd, a nyuszik soha nem lesznek ölebek. A simogatást élvezik, ha épp van kedvük hozzá, de kb. ennyi. És eszik a kezedből. Néha nyalogat, de nem feltétlenül fog, mert a nyaldosás náluk ösztön, a fajtársait tisztogatják így. Néhány nyuszi annyira igényli a társaságot, hogy az embert is képes nyalogatni jobb híján. Néhány nyuszi az embert nem nyalogatja akkor sem, ha teljesen bízik benne. Tudnod kell, hogy a nyuszik rettegnek az emeléstől, ezért soha ne vedd kézbe, ne emelgesd, ne az öledbe vedd, hanem szépen ülj le mellé a földre, talán bemegy magától is majd az öledbe. A nyulak zsákmányállatok és a földtől való elemelkedést ösztönösen a ragadozókkal kötik össze. Ők soha semmi más esetben sem emelkednek fel, az anyjuk sem hordja így a kicsiket. Te se emelgesd. Vagy kapálózik és karmol vagy nyugodtnak tűnik, lapul, mert fél, akárhogy is, gyűlöli az emelést, csak sokan azt hiszik, élvezi, ha például hozzád lapul ilyenkor. Pedig az is félelem csak..

Na a lényeg, hogy eleinte csak sok-sok időt tölts vele, légy a közelében(persze úgy, hogy ki van engedve, nem választ el ketrec tőle) hogy szokja a jelenléted. Ha megszokott téged és nem fut el ha közeledsz (nem érinted meg!) akkor próbáld kézből etetni. Ha az is megy, elkezdhetsz próbálkozni a simogatással (ajánlom a homlokát és a hátát). Ha elfut, ne kergesd, hagyd. Majd visszajön.. Ez sok idő lehet, de így működni fog.

Ja, és almot alá ne tegyél! Nem szeretik és könnyen kaphat talpfekélyt. Csak a nyuszivécébe tegyél fapelletet és kész.

2016. márc. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Türelem! Adj neki időt. Sokáig tarthat, mire elfogad, megszeret. Az én nyuszim költözés után 3 hónapig ki s dugta az orrát a ketrecből, hiába volt nyitva órákig. Adj neki enni rácson keresztül, ha kijön a ketrecből, feküdj le a földre, hagyd, hogy megnézzen, de eleinte ne nyúlj hozzá.
2016. márc. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!