Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csuklyás patkányom 5 hónapos...

Csuklyás patkányom 5 hónapos kb. vöröskönnyes, de eléggé le is van robbanva. Mintha a mellső lábát sem tudná jól használni. Emellett elhagyja magát. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Volt a dokinál, kapott egy adag antibiotikumot, azóta kicsit talán jobb, de még mindig olyan, mint kutya a kútban... :(


Kb. 2 hete kapott társat, vele jól elvan. Kajája rágcsálókeverék friss zöldségekkel, gyümölccsel kiegészítve. Ketrecben vannak, forgács alattuk az alom. A ketrecben vannak olyan részek bőven, ahol nem a rácson járnak. Az alommal sem érintkeznek (bár kapirgálnak belőle).


2016. márc. 31. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy nagyon öreg, aztán csak lomha?
2016. márc. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fiatal. És kb. 2-3 nap alatt zuhant így meg.
2016. márc. 31. 22:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel Magyarországon nem létezik hivatalos patitenyésztő, aki figyelne is az állatok vérvonalára, betegségeire, így valószínű, hogy kifogtál egy ún. "hibás" egyedet. :( A tenyésztett patkányoknak rengeteg súlyos betegésge van, a szervezetük abszolút nem ellenálló, mindenféle öröklött és szerzett nyavalyával küszködnek.

Itt fel is tettem egy kérdést annó a kígyókajaként árult laborpatimról. Nőtt rajta egy iszonyatosan nagy daganat, kb. 2 hét alatt. A végén nagyobb volt, mint maga a pati... Elvittem orvoshoz, kaptam is időpontot, de addigra elpusztult szegény. A másiknak semmi baja, pedig idős már ő is.

Nem akarok gonosz meg suttyó lenni, de szerintem ne fűzz sok reményt a pateszhoz. :( Annyira, de annyira szarnak bele idehaza a patkánytenyésztésbe, hogy makkegészséges állatot nemigen találni.

Kitartást és gyógyulást, drukkolok a kicsinek!

2016. márc. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mostanra virgonc lett a patkány megint. Pedig reggel még azt hittem, hogy még a gyerekek ébredése előtt el kell ásnom a kertben...


Eszik-iszik, mozog... de hogy mi baja volt?

2016. ápr. 1. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!