Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak ha a Dzsungáriai...

Mit csináljak ha a Dzsungáriai Törpehörcsögöm mindig rikácsol amikor kiveszem? (Előre is minden választ köszönök )

Figyelt kérdés

2016. ápr. 2. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy hogy alá teszed a tenyered és úgy emeled fel a helyéről, hogy azt érezze mint ha a talajon lenne továbbra is. Azt mondták YouTube videókon hogy az ilyen kisállatok általában nem szeretik ha felülről fogjuk meg őket és nem éreznek a lábuk alatt semmit.
2016. ápr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy fogtam meg ,alulról. De azért köszönöm:)
2016. ápr. 2. 13:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Nőstény? Azok szoktak ilyen vadak lenni ha vemhesek. Van amelyik élete végéig úgy marad.
2016. ápr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen és nem vemhes:) köszi a választ
2016. ápr. 2. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha "rikácsol", akkor kb. halálra van rémülve tőled, ne erőltesd! (Ennek semmi köze a nemhez meg a vemhességhez, legfeljebb annyi, hogy az amúgy is vadabb vemhes nőstények még kevésbé kívánják az ember társaságát, mint máskor, de egy szelíd nősténnyel akkor sincs ilyen "gond")

Menj oda a ketrecéhez sokszor, beszél hozzá sokat, tegyél-vegyél körülötte, zörgesd az almot (megpróbálhatod lekenyerezni kajával, bár nekem ez 9 eddigi hörcsögöm közül valahogy sosem vált be). Ha kijön a házából, hagyd, hogy szagolgassa a kezed (esetleg tehetsz az ujjadra egy egészen kicsi tejfölt), tedd le elé a kezed, hagyd, hogy szagolgassa, próbáld megsimítani a bundáját stb. Simogasd a bundáját, anélkül, hogy felemelnéd, minél többet (ha már hagyja) Ha bemászik egy csőbe, játékba, először azzal együtt emeld fel, nagyon lassan, óvatosan. Tedd le elé a kezed, hagyd, hogy belemásszon.

Jó, ha nem akváriumban tartod, hanem oldalról tudsz benyúlni a ketrecbe / terráriumba, mert mivel prédaállat, a felülről közelítő dolgoktól alapból fél. Nekem tolóajtós terráriumaim vannak, a legtöbb hörim egyből jön az ajtóhoz, amint elhúzom, kapaszkodik a nyílásba, és így, ahogy igyekeznek kijönni, egyből a kezembe másznak:) A félősebbeken szembetűnő volt a változás ahhoz képest, amikor ideiglenesen felülről nyitható ketreceben tartottam őket.

2016. ápr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!