Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a jobb háziállat a...

Melyik a jobb háziállat a tengerimalac vagy a csincsilla?

Figyelt kérdés
A szüleim nem nagyon szeretik az állatokat de attól még bele egyeztek hogy lehet állatom, és az lenne a kérdésem hogy melyik állat kedveltebb háziállat? A tengerimalac vagy a csincsilla előrre is köszönöm a válaszokat(:
2016. ápr. 2. 16:27
 1/7 TAndrea2016 válasza:
Nekem tengerimalacom van, így azt ajanlanam! :)
2016. ápr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nem értem,hogyhogy jobb?

inkább azt vedd figyelembe, hogy melyiknek tudsz jobb életteret biztosítani?

a csincsillák ketrece inkább magas legyen , míg a tengerimalacoké inkább alapterületre legyen nagy..

(a többes szám szándékos)párban kell tartani mindkét fajt!

a csincsillákról érdemes tudni,hogy akár 20 évig is elélnek..szóval akkor válaszd,hogyha ilyen távlatokban is tudsz gondolkozni!!

ezenfelül a gondozásban is vannak eltérések.. javaslom,hogy nézz utána mindkét fajnak, aztán dönts,hogy melyik illene hozzátok inkább.

nekem személyszerint mindkét faj szimpatikus, de valószínűleg a csincsit nem vállalnám be a hosszú élettartama miatt és a hatalmas helyigénye miatt.

persze a tengerimalaconnak is jó nagy ketrec célszerű. de szerintem egyszerűbb tartani a ketrecet, mint a csincsilláknak.

2016. ápr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tengerimalac :)
2016. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat(:
2016. ápr. 2. 16:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy melyik jobb, relatív.

Nekem sokkal jobban bejönnek a csincsillák, én egyértelműen őket választanám. Tengerimalacaim is voltak, de őket kevésbé szerettem meg.

Ha meg azt kérdezed, melyik a kedveltebb, egyértelműen a tengerimalac. Sokkal többen tartanak malacokat, mint csincsillákat.

Viszont ami fontos, mindkettőből legalább kettőt kell tartanod, mert társas állatok. A csincsillának jó magas ketrec kell, a tengerimalacnak a magasság nem lényeg, de az alapterület nagy legyen.

2016. ápr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
gyerekként a tengerimalac, a csincsilla tipikus felnőtt állat. Drága a tartása, rengeteg felelősséget igényel és 20 évig él. Ennyi időre nem tud előre tervezni egy gyerek, max a szülei. De ha ők nem nagyon szeretik az állatokat, akkor nyilván nem akarnak 100.000 forintért ketrecet meg felszerelést venni, majd havonta 10.000 forintot elkölteni két csinre..
2016. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem csincsilláim vannak szerintem nem drága a tartásunk...kedves,vicces állatok imádom őket
2016. ápr. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!