Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac, degu, csincsilla...

Tengerimalac, degu, csincsilla, hörcsög, egér, patkány?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi ti melyiket ajánljátok? Hörcsögöm már volt, a többiről nem sokat tudok. Olyan állat kellene ami nem hangoskodik esténként, mert akkor anyum kivágja. Nem túl harapós, mert kisgyerek is van aki fogdosná. Meg nem kerül túl sokba a tartása. Szóval mit ajánlotok nekem?
2010. ápr. 5. 13:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

egér , patkány,nyuszi... szok harapni ( de csak kicsit)


tengerimalac,hörcsög ... hangoskodik este ugyanis éjjeli állat


degurol es a csincsillarol nem sokat tudok. én akkor inkább a csincsillát választanám.

2010. ápr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

eddig ugy hallottam h a tengerimalac nem éjjeli álllat.

én a csincsillát, tengerimalacot, és a tenhörgucsillgérány-t ajánlom.

2010. ápr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
tengerimalacom van, nem hangos éjjel. persze, kell neki berakni éjszakára valami rágcsát, hogy ellegyen, mert nem alszik annyit, mint mi, emberek. a tengerimalac az ember legjobb barátja :DD mikor hazaérsz, üdvözöl, ha kiengeded, megy utánad, mikor jókedve van, kotyorog. csak sokat kell vele foglalkozni, mert különben elunja magát.
2010. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

degu az egész éjszaka harapdálja a ketrecét :) de én már hozzászoktam :D imádom. szereti ha az állát vakargatjuk. amúgy a tengeri malac nem szokott éjszaka semmit se csinálni, csak alszik. De rengeteget eszik, és a "vrnyítása" néha kikészít :D

de aranyos :)

2010. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Most tengerimalacunk van, éjjel mindig csipog, hiába van teli a ketrec kajával.

Hörcsögünk is volt, az is egész éjjel zörgött.

A csincsilla nagyon költséges, mert baromi nagy ketrec kell neki, és szerintem nem kezdőknek való.

A harapás meg bármelyiknél előfordulhat. Én a helyedben inkább halat vennék.

2010. ápr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
patkány:D:D messze a legintelligensebb mind közül:D kb macska szinten van, nagyon sok mindenre meg lehet tanítani és ragaszkodik a gazdájához ha foglalkozol vele:D nekem 2 van Ozzy és Olivér xD tök egyformák, tesók:D Olivért hibásan vettem, le volt harapva a farkából úgy 1 centi, de pont ez fogott meg benne h szegény így senkinek se fog kelleni max kajának:D de így meg lehet őket különböztetni:D azt nem mondom h csendesek mert néha elkezdenek építkezni ha rájuk jön, de engem még soha nem harapott meg patkány pedig 6 éve tartok patkányokat :D az etetés nem túl költséges, eszik mindent húst, zöldséget, tésztát ilyesmik...nem nagyon fűszeres sülthusi darabkának nagyon tudnak örülni:D ezenkívül meg patkányoknak való magkeverék kiegészítésnek:D nagyon ajánlom a legjobb háziállat ;)
2010. ápr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
27%

Na ,figyu!

Nekem 6 db tengerimalacom van,és eggyáltalán nem csipognak,mint ahogy az előzők le hazudték. csak örömében ujikol,nagyonn hülye az,aki ilyen baromságokat ír.

2010. ápr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Legolcsóbb a patkány tartása, kel neki egy ketrec, és egy bújkáló kisház, csak nőstényt szabad venni, mert a hím az agresszív. A patkány az nem hangos és mindent megeszik amit az ember.

Én a kajámból szoktam mindig hagyni egy kicsit a végén, így az utolső falatot adom neki, és az neki egy teljes ebéd :)


Néha kirakom a kanapéra sétálni, de ha felveszem a nyakamba, a vállamon szeret üldögélni.


Érdemesebb 2db nőstényt venni egyszerre, mert akkor nem unatkozik egyedül, és nem lesz harapós. Azok megnevelik egymást :)

2010. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%

Attól, hogy a tieid nem adnak ki hangot éjjel, akkor másé sem?

És ennyiből ha a te kutyád nem harap meg senkit, akkor a másé sem? Ha már ebből indulsz ki.

Ennyire bunkó hogy lehet valaki, hogy az írja, amit mások hazudnak... Gondolom tizen-egynéhány éves vagy, az intelligens hozzászólásodból ítélve.

2010. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A csincsillával az a baj, hogy tényleg költséges, csak neki való csilla kaját eszik, és mindig kell neki adni homokot is, amibe fürdik, éjjel rágja a ketrecében levő fadarabokat, mert az kell neki fogat koptatni, és kell neki ilyen nagy tekerő is, amit tekerhet, az meg nyikorog. :)

Van egy csincsillám, nagyon édes amúgy, imádom, pl amikor elmegyek a ketrece mellett, akkor mindig dugja ki a kis fejét, hogy adjak neki mazsolát, és ha nem kap, akkor elkezdi rázni a ketrecet. Kis mazsolafüggő. :) Viselkedésre talán ő a legédesebb állat az összes közül, és olyan finoman veszi el a kaját, nem is merne megharapni, közbe meg a létráját, a faágakat, mindent simán szétrág. Sokat hangoskodik, főleg ha unatkozik :)

Sokat kell vele foglalkozni. Egyetlen hátránya, hogy ha kiengedem, nem lehet megfogni, úgy elszalad előlem, csak ilyen halhálóval tudom megfogni, nagyon gyors, és nem lehet simogatni sem, nem lehet ölbe venni. Simogatni csak a ketrecben tudom ha benyúlok úgy. Nagyon vad, viszont nem harap :)

2010. ápr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!