Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac, degu, csincsilla...

Tengerimalac, degu, csincsilla, hörcsög, egér, patkány?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi ti melyiket ajánljátok? Hörcsögöm már volt, a többiről nem sokat tudok. Olyan állat kellene ami nem hangoskodik esténként, mert akkor anyum kivágja. Nem túl harapós, mert kisgyerek is van aki fogdosná. Meg nem kerül túl sokba a tartása. Szóval mit ajánlotok nekem?
2010. ápr. 5. 13:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én szerintem a degu is olyan hogy ha kiengeded nem tudod megfogni.


A patkányt meg csak kanapéra szabad kiengedni, a földre már nem engedem le, mert nekem az egyik bement a radiátor mögé, és 2 napig ki se jött :) Aztán valahogy kicsalogattam, de hát élmény volt :)

2010. ápr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
ha nem tudnád igenis éjjeli állat a tengerimalac és a hörcsög is. most nem tudom h ti mit értetek az alatt h éjjeli de emígy az azt jelenti hogy éjjel nem alszik hanem fenn van mint pl a denevér. most nyugi nem kell lepontozni senkit mert téved. de ez igaz. tenyésztőktől ajánlatos megkérdezni. nem tudom hogy hány évesen irkáltok ilyet , de nyugodtan kérdezzétek meg az abesszínia tengeri malac bölcsöde tenyészetet vagy egy másikat hogy a tengerimalac vajon éjjeli állat-e. mielőtt ilyet írnátok gondoljátok át. bocsánat az offért de ez így van.
2010. ápr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
degut ajánlom meg a csincsillát. a tengerimalac nem harap.
2010. ápr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

belinkelek egy kiskönyvet, amit ha elolvasol, lehet segít dönteni:)

[link]

2010. ápr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 P.Vik ***** válasza:

DEGU!!!

8-9éve tartom őket, tenyésztem etc...és csak ajánlani tudom...kedves, szeretetre méltó és igényli nagyon a közelségét az embernek.

Ha jól van tartva 7-10 évig és eléldegél:D

további infó itt:

[link]

2010. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 P.Vik ***** válasza:

jah...nem olvastam végig a kérdés:D:D:D....

a degu éjszakai állat,de ha felveszi a szokásaidat akkor akkor fekszik és akkor kel amikor te....harapni csak akkor harap ha ántva van és nem egyszir alkalmakkor, hanem sokáig...gyerek...gyerek...hááát...karmol, de akaratlanul, csak kapaszkodás végett...de melette szóljon hogy az egyetlen olyan rágcsáló ami antialergén, szóval nem lehetsz rá alergiás.

Tartása annyira nem költséges, inkább körülményes, mert cukorbeteg.(azért került európába, mert rajta fejlesztették ki az inzulint)

Bármi kérdésed van még csak tedd fel...most hirtelen ennyi jutott az eszembe.


Vik

2010. ápr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én a csincsillát és a patkányt tudom ajánlani esetleg mókust vagy afrikai sünt! Ma vettem 2 csincsillát nagyon édesek igaz költséges a tartás de megérdemlik! amikor meg láttam őket egyből beleszerettem kivetem a ketrecbél és a kezembe raktam és nyalogatta a felsőm stb a patkányt mert olcsó és állítólag intelligens hörcsög már unalmas tengerimalac meg tényleg sokat vinnyog ( tapasztalat) Mókus aranyos és ha sokat foglalkozol vele akkor el se akar mellőled mozdulni szóval ugrál rajtad stb a sün meg abszolút aranyos ( volt már nekem) az is mászkál rajtad stb ha valami kérdésed még lenne freemailom: szekely-david96@freemail.hu
2010. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Bármelyik szakkönyvet elolvassátok, mindegyik világosan leírja, hogy a tengerimalac ugyan éjjeli állat, de emberek társaságában máshogy alszik: csak pár percet egyszerre, az alvás-ébrenlét periodikusan váltja egymást. A tengerimalac csak a legritkább esetben harap. A malacka éjjelente nem hangoskodik, csak ha nem megfelelő helyen van elhelyezve - nagy ketrec, rágcsa, mászkálnivaló, hintaágy, búvóhely, stb. Szerintem ha egy tenyérnyi helyen laknál, és úgy kéne átunatkoznod 6-8 órát az éjszakából, te is hangoskodnál. Ha mindennap kiengeded a malackát, megfuttatod és foglalkozol vele, akkor nem fog zavarni. A malacka akkor hangoskodik, ha ideges. Talán jobb lenne előbb tájékozódni, mielőtt leszóltok másokat.
2010. dec. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!