Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpe nyuszi szőnyeg stb....

Törpe nyuszi szőnyeg stb. nyalogatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy törpe nyuszim, már kb 1;5 napja elkezdte nyalogatni a szőnyeget, ágyat. Tegnap még fekvés közben is nyalta a szőnyeget. Ha az ő szobájában alszom akkor mindig fel-fel szokott kelteni azzal, hogy rámugrál (fel az ágyra), ez este is így volt, szaglászott, elkezdte nyalogatni az ágyat, aztán a kezemet is és nagyon, de nagyon picikét beleharapott, épp hogy hozzáért a fogával. Most, hogy átjöttem hozzá, elkezdett sündörögni körülöttem, felugrott hozzám az ágyra, szaglászott, aztán finoman megbökte a lábfejemet a fejével/orrával. Aztán ezek a bökdösődések erősödtek, picit vadabbul bökött. Aztán elkezdte volna harapgálni a zoknim. (:D) Ezt egy nap legalább egyszer eljátssza, van, hogy úgy "jön neki" a lábamnak, hogy folyamatosan löki, nyomja előre, míg el nem húzom. Miután ezek megvoltak elkezdte nyalogatni a szőnyeget aztán futkorászni kezdett, majd "rákapcsolt" ide-oda rohangált és picit felugrott a levegőbe, a hátsó lábaival farolgatott, majd lefeküdt a szőnyegre és nézett rám. Kb. 5 perc után felállt és elkezdett "hülyén" mozogni (mint mikor félnek), lassan oda nyújtottam a kezem és hirtelen hátraugrott. Kb 1 percig tartott ez nála, azután idejött hozzám. Sokszor van, hogy úgy viselkedik, mintha elveszítené az emlékezetét egy pár percre, fél, aztán újra a régi. (Bocsi, tudom kicsit hülye megfogalmazás, de ez van...)

Azt tudom, hogy a bökdösődés és a virgoncság a jó közérzetet jelenti náluk, viszont azt nem tudom, hogy ebben az esetben, a mi esetünkben is? Azt gondolom nem kell leírnom, hogy rendesen van táplálva, tartva!



2016. ápr. 5. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen tartod, akkor gondolom nem egyedül van, hanem másik nyuszival, ugyanis társas állatok, szükségük van legalább egy fajtársra.
2016. ápr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. Nincs jól tartva, ha egyedül van. A nyulak társas állatok - a magyar közhiedelemmel ellentétben - ezért minimum kettőt kellene tartanod. nem véletlenül van betiltva a jobb országokban az egyedül tartásuk, büntetik. Ha nem egyedül lenne, akkor ezt nem veled, az ággyal vagy a szőnyeggel csinálná, hanem a társával.
2016. ápr. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Az előző válaszolóknak igazuk van, habár az én nyuszimnak van társa de előfordul hogy összenyal mindent:D
2016. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Enyem 1 eves nincs lehetoseg,hogy kettot tartsak,de nemhinnem,hogy barki is jobban tartana de kettot semmikepp nemtudnek megoldani,meg ettol is felfordul a lakas:D

Es az enyem szoszerint szetkarmolja meg harapja a kezem ha elveszem mikor nyalogatja,arcomat meg mindent nyalogat ha mellette vagyok meg amiket felsoroltal..

Az enyemen azt vettem eszre ha elveszed a kezed vagy azt amidet nyalogatja nagyon kivadul es elkezd szaladni:D

Mondjuk sokat foglalkozok vele:D De kettot nincs ahova rakjak..

Ivartalanitasd ha meg nincsen.:)

2016. ápr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha egy nyuszira van helyed, időd, pénzed, akkor kettőre is legyen. Kicsit nézd az ő érdekeit és ne a sajátjaid. Egyedül a nyuszid soha nem lesz boldog és soha nem élhet teljes életet, csak gyötrődik. Az egy dolog, hogy te ezt nem veszed észre rajta, mert futkározik, eszik stb. de ettől még rosszul érzi magát. Két nyuszival amúgy könnyebb, ha normálisan vannak tartva, mert kiegyensúlyozottabbak, nyugodtabbak, jobb a közérzetük, kevésbé unatkoznak stb. Az meg, hogy te mennyit foglalkozol vele, teljesen mindegy. Ha napi 24 órában vele vagy, akkor sem vagy számára társaság, neki olyan, mintha egyedül lenne, mert veled nem tud kommunikálni, se semmit csinálni, amit a fajtársával tenne.
2016. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Eselytelen,hogy itthon megengedjek:)

Ennek 160x120x80-as ketrece van ebbe meg ketto nem ferne el:D Vagyis lehet,hogy elferne.:D Meg a vegen rabeszelsz:))

Az elso ket sorod ugy jott,hogy,akkor menjek es engedjem inkabb ki az ajton,hogy menjen amerre akar:)

2016. ápr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak nem értem, ha egyet megengedtek, kettőt miért nem?! Nem értem, nem fogják fel, hogy társas lények és egyedül borzalmas nekik? Mint ahogy tengerimalacot, úgy nyuszit sem jó egyedül tartani. Nem számít a boldogsága?

Ez a ketrec valóban kicsi kettőnek, egynek is elég csisszes, mivel nyuszinként 2 négyzetméter kellene állandó ketrecnek és mellé a kiengedés. De ettől még ha felelős állattartó vagy, megoldod, kibővíted, hogy ketten elférjenek.

Nyilván nem úgy gondoltam, hogy ereszd világgá, csak már agybajt kapok a magyar nyúltartóktól. Nem rád gondolok, csak úgy általánosságban. Nagyon a szívemre veszem a nyuszik sorsát, és sajnos Mo.-n a nyulak 95%-a szenved vagy az egyedül tartástól, vagy a ketrecben tartástól vagy a helytelen etetéstől, nemtörődömségtől vagy épp mindegyiktől egyben. Számukra ugyanis ez mind-mind valóban szenvedés. Egyedül annyira érzi jól magát, mint te, ha az életed úgy élnéd le, hogy egy szobába vagy zárva néhány nyúllal és soha más emberrel nem találkozhatsz, nem láthatsz mást. Vannak állatok, pl. kutya, amiknek az ember társasága kielégítő, de a nyuszi pont nem ilyen.

2016. ápr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!