Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszinak mehet a hasa...

Törpenyuszinak mehet a hasa friss zöldtől? (füvet és pitypangot kapott)

Figyelt kérdés

Mivel tavasz van kb 1 hete kapja a frisset szénával együtt. 2 napja észrevettem, hogy megy a hasa. Ma már csak szénát kapott, friss zöldet már nem adok neki. Inkább megfonnyasztom és úgy adom neki. Bár nem kedvtelen, nem fogyott, eszik, iszik rendesen. Gondoltam várok vele pár napot és ha nem javul irány a doki.

A válaszokat előre is köszi :)



2016. ápr. 14. 18:39
 1/7 anonim válasza:

Igen mehet tőle, mikor nekem volt nyuszim én is így jártam . A zölddel nyusziknál vigyázni kell mert felpuffadhatnak és akár meg is halhatnak .

Félreértés ne essék lehet nekik zöldet adni de csak keveset.

2016. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Okés köszi, akkor diétára fogom .... és legközelebb vigyázok :)
2016. ápr. 14. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen így van, ahogy az első írja, ez amolyan tévhit.. a nyuszik természetes és lehető legjobb, legegészségesebb tápláléka a friss zöld, a gyógynövények és a fűfélék. Korlátlan mennyiségben lehet nekik adni, ha már hozzászoktak és semmi bajuk sem lesz. Ellenben pl. a nyúltáptól.. DE nagyon kell figyelni, hogy a zöldeket csak szépen lassan adagold, mehet majd mindig egyre több, de fokozatosan kell haladni, mert ha nincs hozzászokva a szervezete és túl hirtelen kap sokat, akkor tényleg lehet baj. Na meg a nyúltáptól is, ha azt kap, akkor a zöldeket nehezebben emészti, mert a táp tönkrevágja a szervezetét.
2016. ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mehet a hasa, ha túl hirtelen kapott belőle viszonylag sokat. Az én két törpenyuszim minden nap kap 2 teli tesco-s szatyorral pitypangot és füvet mostmár, szóval sokat kapnak és semmi bajuk, de őket is csak lassan szoktattam hozzá több hét alatt. Te mennyit adtál neki?
2016. ápr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előzőkkel egyetértek, fokozatosan kell a zöldhöz szoktatni és a tápot meg kerüld el messziről, ha kap. Egyáltalán nem kell, csak tönkreteszi a nyuszit. Ellenben a friss mező adta növényekkel, azok számára az egészségesek, szóval mehet nagy mennyiségben is a hozzászoktatás után.
2016. ápr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2-3 maroknyit kapott minden nap....úg látszik kevesebbet kellett volna :/
2016. ápr. 14. 22:31
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Először bőven elég 1 marok, utána lehet mindig 1 marokkal növelni a mennyiséget. Valószínűleg sok volt így elsőre neki. lassabban haladj.
2016. ápr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!