Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A házi patkányok tényleg...

A házi patkányok tényleg megvadulnak hogy ha legalább 2 napig nem vesszük őket kézbe?

Figyelt kérdés
Valaki írja már le lécci a tapasztalatait!?
2016. ápr. 22. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, dehogy! Hogy erted, hogy megvadulnak, hogy harapnak?A patkanyok a legjobb ragcsalok, volt hörcsögöm es degum is, na azok harapnak, ha valami nem tetszik nekik, a patkany soha! :) Elöször ket feher, piros szemü nösteny laboratoriumi patkanyom volt, laborbol mentettem öket, kb. 2 honapos koruktol voltak nalam. Nem egyszer elöfordult, hogy hetvegere egyedül hagytam öket sok kajaval es vizzel a ketrecükben, mert el kellett utaznom, sosem vadultak meg, hanem nagy örömmel fogadtak, amikor visszajöttem. Egyszer egy hetre is el kellett utaznom, ekkor a het közepen egyszer a barataim jatszottak velük egy kicsit, megetettek, megitattak öket, de egyebkent 3-4 napot teljesen egyedül töltöttek. Semmi bajuk sem volt, nagyon örültek nekem ekkor is, mikor visszajöttem. Kesöbb egy kopasz patkanyom volt, ö mar minimum fel eves volt, amikor megkaptam, de ö is nagyon kezes volt, imadtuk. Többször maradt hetvegere ö is egyedül, semmit sem valtozott a viselkedese.
2016. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, de tapasztaltból mondom, nagyon be tudnak sértődni. :D


Utolsó, nem jó dolog egyedül hagyni őket, bármi történhet, akár csak leesik az önitató és elfolyik a víz (három nap alatt simán kiszáradnak), vagy megakad valami a torkán és megfullad egyedül, vagy leesik valahonnét. A tanácsom, hogy ha legközelebb állatod lesz, inkább vidd magaddal ilyenkor.

2016. ápr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hülyeség, van hogy elfoglalt vagyok és majdnem egy hétig csak kaja-pia-takarításra érek rá, ugyanolyan kezesek utána, sőt be vannak zsongva hogy anyu végre játszik velük.
2016. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert nagyon szeretnék patkányt de anyukám egyik barátnője állatkereskedésben dolgozik és ő mondta h már 3-at vittek be neki mert megvadultak...az lehetséges hogy azért vadultam meg mert csak 1 patkányt tartottak?
2016. ápr. 24. 12:12
 5/7 A kérdező kommentje:
*vadultak
2016. ápr. 24. 12:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Az lehet, elég stresszesek egyedül, meg új helyen is vannak.

Egy patkány nagyon félős (meg az állatkereskedésesek se szoktak hozzá érteni) és általában eladják hogy jaj hát ő kezes, aztán gazdi egyedül hazaviszi, új hely, nincsenek ott a tesók, új szagok, idegen emberek, szegény összeféli magát, aztán a hülye gazdi első napon ki akarja venni babusgatni, szegény halálra rémült állat meg persze hogy harap, azt hiszi épp valami ragadozó ki akarja nyírni.

Mikor hazavittem a legutóbbi pateszom, ugyebár karantén, beszoktatás miatt egyedül volt, 2 napig kijönni se láttam a házikójából, több hét volt mire gond nélkül engedte hogy megfogjam, türelmesnek kell velük lenni és akkor tapizni őket ha engedik (jó, takarításkor elkerülhettlen sajnos, ajánlom a vastag munkáskesztyűt és sok jutifalatot.)

2016. ápr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én egy patkányt tartok és valamikor egy hétre el kell utaznom vagy csak sok a dolgom.Amúgy bevallom elöször mi is majdnem viszavittük mert nem akart hozzám szokni de csak kitartás kérdése egy hét mulva megszelidült és azóta sincs vele semmi baj.
2016. jún. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!