Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac alá rongyot?

Tengerimalac alá rongyot?

Figyelt kérdés
Tengerimalc rühes lett,elvittem állatorvoshoz. A talpa is furcsa piros volt.Az állatorvos mondta,hogy ne forgácsban legyen.(kb.6 év ota abban élt). Mennyire ajánlott a rongy ?(nekem nem tetszik).Vagy mit tegyek alájuk?

2016. ápr. 22. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A talpuk tényleg meg tud betegedni, ha pl sokáig állnak a pisis forgácsban, és az elég hamar át tud ázni. Megpróbálhatod wc-re szoktatni őket, és akkor lehet alattuk polár, a wc-ben meg mondjuk fa- vagy szalmapellet. Gemon fórumán (ajánlom neked is, nagyon sok az info) olvastam olyat is, aki pelletet szórt a ketrecbe, és leterítette fürdőszobaszőnyeggel, így a talpukat nem bántotta, az a szőnyeg meg átengedi a nedvességet. Sajnos önmagában pelleten nem ajánlott tartani őket, mert kemény a talpuknak, attól is megsérülhet. Esetleg a csutkaalmot tudom még ajánlani, az puhább, apró, de nem tudom, mennyire használják a malacosok, mi még nem próbáltuk.
2016. ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én évek óta tartom "rongyon", ami valójában polár anyag (100 % poliészter), és csak az ilyen fajta anyag a jó alájuk, mert gyorsan magába szívja majd átengedi a nedvességet, pisit. Olcsó, bárhol lehet kapni. Alá mindenképp kell még valami, ami beszívja a pléd által átengedett pisit. Én kutyapelenkát (vagy gyógyszertárban kapható betegalátétet - ugyanaz mint a kutyapelenka) használok. Ezt minden másnap cserélem, és a plédet is, van váltó. Szerintem sokkal jobb mint a forgács, sok szempontból praktikusabb. A forgács irritálhatja a bőrt, talpat, beleragadhat a nemi szervekbe, ezáltal gyulladást okoz stb. A polár anyagot nem fogják "megenni", nyugodtan lehet alájuk használni, és puha, amin a malacok nagyon szeretnek feküdni. Én is ajánlom figyelmedbe a www.gemon.ro tengerimalacos oldalt, azon belül a fórumot olvasgatásra. Sok hasznos dolgot olvashatsz és kérdezhetsz a tagoktól.
2016. ápr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is 100% polár anyagot használok alájuk. Sokkal egyszerűbb és költséghatékonyabb, mint bármelyik forgács. A sarok wc-be pelletet szoktam tenni neki és azt olvastam, hogy könnyebben odaszokik, ha a wc-nél van a szénája és az itatója (ezt tanusíthatom). Érdemes a wc-re műanyag rácsot tenni (külföldön alapból így árusítják a kisállat wc-ket) így nem lépked a saját pisijébe/kakijába és nem szórja/kaparja szét a polár anyagon.
2016. ápr. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a fürdőszoba szőnyeget, az enyémeknek mindig az volt, es nagyon szerették.:)
2016. ápr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én szalma pellet almot használok, netről rendelem.
2016. ápr. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!