Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpe nyuszit szeretnék....

Törpe nyuszit szeretnék. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Èrdekelne h aki tart törpe nyuszit milyenek a tapasztalatai. Viselkedès, evès, meg minden.... Minden èrdekel!!!!

2016. ápr. 24. 01:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Kereső-->törpenyúl-->millió megválaszolt kérdés.
2016. ápr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretnivaló állatok...én imádtam az enyémeket,megesznek mindent ami nyusziknak való
2016. ápr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 PappSzofi válasza:

Az én tapasztalatom szerint a törpenyuszi kiváló társaság mkndaddig, amíg törődsz vele, ugyanis tudni illik, társas lények. Hihetetlen humoruk van, jókat lehet rajtuk nevetni, és nem mellesleg nagyon huncutok. :3 Táplaléknak mindig megfelelő mennyiségű széna a normál emésztéshez, egyszerű bolti "nyúlmag" na meg zöldségek, gyümölcsök, bár ezek sem mértéktelenséggel.Szobatisztaságra szoktathatók, vagy inkább arra szoknak rá, főleg, ha kisebb koruk óta használják a sarok WC-t. (A ketrec egyik sarkába helyezhető műanyag wc) A nőstény nyulak előszeretettel jelölgetik a helyüket pisivel, míg a hímek inkább áll-dörgölőzéssel. Kakit ott is fogsz találni, ahol nem hogy te, de még a nyúl sem járt. :D Tengerimalacokkal kifejezetten, de bármely szocializálódni képes állattal barátságot köthet, az már csak rajtuk múlik. :) Azért arra is vigyázni kell, hogy a természetben a nyúl egy apró zsákmányállat, a hirtelen, hangos hanghatásoktól, a nagyon gyorsan mozgó dolgoktól könnyen megijedhet, ám ehhez is egy idő után hozzászokhat. Elképesztő személyiségek, képesek egy bizonyos cselekvést (ha már betanulták vagy hozzászoktak) folyamatosan ugyanúgy csinálni. (Az én nyuszim pl. amikor reggel etetem,kinyitom a ketrecet, már ugrik is ki, és mászik az ölembe, mert tudja, hogy onnan megkaparinthatja a nyitott befőttes üveget amiben a kaja lapul.) Ez arról is tanúskodik, hogy fejlett inteligenciával rendelkeznek és gyorsan tanulnak (megfelelő jutalom ellenében). Na jó lehet vannak furcsa szokásaik is. A nyuszim van, amikor megáll, és meredten bámulja a falat. Volt amikor megpróbált felkapaszkodni a falon, de persze nem sikerült a bolondjának. :)


Bocsi, ha túl sokat írtam, még kb. ugyanennyit szerintem képes lennék még pofázni xD

2016. máj. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!