Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpehörcsögöket zavarja a kor?

A törpehörcsögöket zavarja a kor?

Figyelt kérdés
Tudok pároztatni egy 20 hónapos kisfiú hörit egy 2 hónapos kislánnyal?

2016. ápr. 24. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen...de eléggé harciasak párzásnál úgyhogy vigyázz
2016. ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne csinálj ilyen nagy ostobaságot!

Ha mindenáron bele akarsz fogni a tenyésztésbe (nem az ész nélküli és tudatlan szaporításba!), akkor először legyél tisztában a genetikával, valamint két olyan hörcsöggel kezd bele a tenyésztés szépségeibe,akiknek 4-5 ágra visszamenőleg ismered a szüleit. Egy két hónapos kislányt már éppen bele lehetne fogni a tenyésztésbe, viszont tévedésből sem egy közel lét éves fiúval (valószínűleg ő már amúgy sem termékeny). Keress fel tenyésztőket, és tanulj tőlük, mert a tenyésztés nem abból áll, hogy kéz ellentétes nemű hörcsögöt összeteszel.


Tudnod kell, hogy zajlik a párzás, hogyan kell összeszoktatni a felnőtteket, mikre kell figyelni közben, hogyan tápláld az anyát a vemhesség és a szoptatás alatt, hogy melyik párosításból születnek halott vagy beteg kicsik, hogy mikor kell leválasztani a kicsiket az anyától, őket hogyan kell táplálni, mikor kell őket nemek szerint és egyesével különtenni (igen, hörcsögönként egy-egy helyre lesz szükséged). A két felnőtt eleve csak a párzás idején maradhat együtt, mert a hörcsög magányos állat, nem tűr társat maga mellett. Tehát szükséged lesz kB 8-10 minimum 60*40 cm alapterületű ketrecre/terráriumra, hogy minden hörcsögnek külön helye legyen (ez csak a minimum méret, jobb, ha nagyobb van!). És ajánlott tenyésztőkkel beszélni, hogy felelős tenyésztés legyen, ne pedig szaporítás... Valamint két olyan felnőtt hörcsög kell, akikről tudod, kik a felmenőik...

2016. ápr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyébként nem, nyilván nem zavarja őket a kor, hiszen ösztönből párosodnak. De a megfelelő tudás hiányában csak kárt teszel bennük. Becsüld a kisállataidat, felelőtlenül ne láss neki ennek, mert ők sínylik meg. A fentiek alapján láss csak neki, ha tényleg alaposan tudsz már mindent.

Javaslom Facebookon a Hörcsög imádók :) nevű csoportot, ott sok tenyésztő van, tudnak segíteni. Csatlakozz bátran. :)

2016. ápr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szóló kb. mindent leírt, annyit tennék hozz, hogy letörném a kezét bárkinek, aki már 2 hónaposan vemhességre kényszerít egy nőstényt!
2016. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A kislány nem az enyém, egy ismerősömé aki idehozta mert nekem van egy fiúm. Nem hinném hogy rokonok, ő szekszárdon vette, én pécsen. Nagyon barátságosak egymással, imádják egymást, és már biztos hogy a kor nem akadály.
2016. ápr. 27. 07:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
De b+ ne szaporíts már ész nélkül, direkt téptem a számát, és leírtam, hogy mire kell figyelni. Eleve tilos együtt tartani bármilyen nemű hörcsögöket, mert magányos állatok, egyik pillanatról a másikra fogják széttépni egymást!!! Ráadásul a lány még fiatal a fialáshoz, várnod kellett volna még 1-2 hónapot. Hát a rohadt életbe, hogy ennyi hülye van, aki az állatok életével játszik. Nem csak a rokonság valószínűsége miatt nem kellene szaporítani ész nélkül, hanem mert fogalmad nincs, milyen betegségeik vannak, ami akár idegrendszeri is lehet, és az összes utód örökli. Két tenyésztőtől hozott példányt kellene szaporítani, ha már ez minden vágyad. Szerencsétlen kislány akár bele is halhat még a fialásba. Azt tudod, hogyan kell táplálni egy vemhes és egy szoptató anyát egy normál hörcsöghöz képest?...
2016. ápr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartam fölöslegesen "tépni a számat", mert tudom, úgyis falra hányt borsó, de teljesen egyetértek az előttem szólóval. Legalább ne írtad volna ki, hogy milyen felelőtlen és érzéketlen vagy!

Gondolom, sok egyéb mellett arról sem hallottál, hogy bizonyos genetikájú höriket tilos összetenni, mert akkor egy alomnyi halva született vagy életképtelen pici fog születni! Az ismerősöd is üdvözlöm, aki semmi felelősséget sem érez a hörcsöge életéért! (Ilyen fiatal anya, ha ki is tudja hordani, könnyen lehet, hogy felfalja a kölyköket, még ha egészségesen jönnek a világra, akkor is!)


A hörcsögöket is ivartalanítási szerződéssel kellene árulni, mint a kutyákat, ha már a gazdik eszére nem lehet hatni:((

2016. ápr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Basszus ne nézzen már mindenki szadistának! Tudom mit csinálok! Nálam eddig már 32 kishörcsög született, nam vagyok hülye! A hörcsög a barátnőmé, teljesen egészséges, azz enyémmel egyetembe akinek egyetlen baja a kora, ráadásul őt is elláttam jó tanácsokkal... Itt mindenki hüyének néz, nekem egy egyszerű kérdésem volt, eddig csak nagyjából egykorúakat pároztattam.....
2016. máj. 1. 09:45
 9/10 A kérdező kommentje:
Már a barátnőmnek mondtam, hogy hogy tartsa a terhes hörit meg majd a kicsiket.. komplett kiselőadást tartottam neki, és azért csináltuk ilyen hamar, mert tudom jó lett volna várni, de az enyém közbe öregszik... Jobb lett volna ha ki sem irtam volna, azt hittem lehet értelmesen kérdezni.... Nem, a hörcsögök nem ölik meg egymást, pont én vagyok az aki a legkevésbé meri összetenni őket, igen a hörcsög biztos helyről származik, igen, született már nálam hörcsög és nem, nem vagyok kiváncsi azokra akik azt hiszik hogy ártani akarok annak az állatnak..
2016. máj. 1. 09:51
 10/10 anonim ***** válasza:

"Tudom mit csinálok!"- Már bocs, de a leírásod alapján nem úgy tűnik:S Mi nem ismerünk, csak az alapján alkothatunk véleményt, amit leírsz. Az alapján meg tipikus szaporítónak tűnsz!


Amúgy igen, egy tapasztalt tenyésztőnek is lehetnek kérdései és olyan problémái, amiket nem tud egyedül megoldani. De ha ebbe a kategóriába tartoznál, nem itt kérdeznél, hanem személyesen keresnél meg olyan tenyésztőtársakat, akiket ismersz és akiknek a szakmai tapasztalatában megbízol!

2016. máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!