Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet adnia degunak...

Tolvaj Cintia kérdése:

Mit lehet adnia degunak zöldséget és gyümölcsöt?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 24. 21:21
 1/9 anonim válasza:
11%
zöldséget mindenfélét megevett, gyümölcsöt, főleg almát, azt imádja, egyébként van külön degu táp
2016. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Alma,dinnye,uborka,paprika,paradicsom..
2016. ápr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A degu nem zöldséget és gyümölcsöt eszik, hanem szénát és gyógynövényeket. Miért kellene neki adni bármi zöldséget és gyümölcsöt is? Ő nem nyúl. AHol él, sem fér hozzá semmihez. Ha mindenképp adni akarsz neki valamit, akkor szárított cukkinit vagy szárított paradicsomot. De ennyi, semmi mást nem ehet meg.


Ha kényeztetni akarod a hasát, akkor menj be egy herbáriába és vegyél neki gyógynövényeket (lista az ilovedegu.hu oldalon pl) vagy rendelj neki alpesi szénát, abból vannak nagyon finom ízűek.


Kiegészítés: a legidősebb degum hat éves és még soha nem kapott semmilyen zöldséget vagy gyümölcsöt, mégis él :P és szeret nagyon, ha megkínálom valami neki való kiegészítő eleséggel. A táp pedig ugye még midnig opció, háromfélét is megehetnek itthon, azokból lehet válogatni (Versele Laga Chinchilla&Degu Complete, Real Nature Degu táp, Bunny Degu traum basic).

2016. ápr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még lemaradt az értelmes indok, hogy miért nem adunk neki gyümölcsöt: nem tudja lebontani a benne található cukrot és cukorbeteg lesz. Ez igaz az almára, dinnyére, narancsra, körtére és az összes gyümölcsre. Nincs kivétel.
2016. ápr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Annyira szörnyű, hogy mennyi a tudatlan ember!

Kíváncsi lennék, hogy hányan tesznek rosszat az állataiknak amiatt, mert nem olvasnak utána, hogy mi van szüksége szerencsétlennek... és ráadásul adják tovább a hülyeségeiket! -_-"

Mert hogy gyümölcsre és zöldségre nincs szüksége egy degunak, az is biztos.

Igen. Fűevő állatok, lehet nekik adni füvet, füvet, és füvet. Na jó. Szárított füvet, és nyers füvet is, de ha eddig szárazon élt, akkor árthat a beleinek a nagy mennyiségű nyers fű, ezért fokozatosan kell hozzászoktatni, hogy ne legyen hasmenése.

A legjobb amit tehetsz értük, hogy elmész egy közlekedéstől távoli helyre, és szedsz nekik friss füvet, és fokozatosan kis adagtól nagyobb adagban adsz nekik belőle.


Egyébként az előttem válaszoló meg szépen felsorolta a tápokat, amikből szintén nem mindegy milyet kap a kisállat, mert én a saját szememmel láttam, hogy létezik cukrot (!) tartalmazó degutáp is, ami meg nem degutáp, arról ne is beszéljünk. Kukoricát, diót, mogyorót, szotyit tartalmazó tápot pedig nagyon de nagyon messziről kerülj, mert komoly gondokat okoznak az állatnak.


Ezért csakis az olyan táp jó, ami nem tartalmaz ilyeneket, hanem fű az alapja, és magas rosttartalommal rendelkezik (20%+).


Az állatnak az élettartalmát legnagyobb részben a táplálkozás határozza meg, ezért ez egy nagyon nem elhanyagolható kérdés, és komolyan kell venni! Nem mindegy, hogy 3-5 évig él, vagy 6-8.

2016. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Nekünk állatorvos azt mondta,hogy heti 3-4-szer adjunk neki almát és répát vagy nyersen vagy szárítva(a mieink csak a szárítottat eszik meg.1-2 hetente adhatsz neki egy-egy szem mogyorót vagy diót.Széna mindig legyen bent neki és nekünk állatorvos ajánlotta a Versele Laga Chinchilla&Degu Complete eledelt.Állatkereskedésben lehet kapni kisállatoknak való borsószirmot nagyon szeretik és rostdús is.(állatorvos mondta)

Remélem tudtam segíteni:)

2016. máj. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ki volt ez az állatorvos? Biztosan nem egzotikus szakállatorvos, mert akkor ilyen csacskaságokat nem mondana... ;) én váltanék a helyetekben egy egzotikus szakállatorvosra... a sima állatorvos, sőt mèg a kisállatorvos sem tanul semmit a deguról....
2016. máj. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Roszzul fogalmaztam,nem azt mondta hogy kell neki heti 4-szer adni neki almát és répát hanem heti pár alkalommal csemege képpen lehet neki adni.Természetesen nekünk is azt mondta hogy széna,fűfélék legyen a fő táplálék és még mellé a táp.A mogyoróra se azt mondta hogy kötelező hanem azt hogyha csemegeként akarunk neki adni akkor 2 hetente adjunk neki mert egyébként nem jó neki.Egyébként egzotikus állatorvos a degu a specialitása.:)
2016. máj. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A degum matuzsálemi kor, több mint 7 év után halt meg. Azért elmondanám hogy nem párban tartottam, rendszeresen kapott kenyér héjat, sótlan ropit is néha, sőt nagyritkán egy fél körömnyi csokoládét is. Nyáron szinte naponta evett friss vagy fonnyadt kákicsot, vagy lóherét,salátát, imádta az almát is és mindenféle olajos magot kényeztetésképp illetve bármilyen szárított gyümölcsöt. A "szakirodalom" szerinti szinte összes szabályt megszegtük a tartása során ettől függetlenül soha nem volt semmi baja. Hozzá tenném még hogy ha csak szénát kapott volna már réges-régen éhen hal mivel nem evett a szénából mindig csak bele feküdt, és a ketrec pucolása során annyi szénát dobtam ki amennyit előzőleg betettem. És igaz ő már két éve elment de világ életében Pepe tápot kapott ami ha jól láttam nem szerepelt a szakértő listáján.
2016. júl. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!