Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek hogy többet ne...

Mit tegyek hogy többet ne harapjon meg a nyulam?

Figyelt kérdés

Van 2 holland törpenyuszim, mindketten 2 éves lányok. Eddig semmi gond nem volt velük, engedték hogy simogassam őket, ettek a kezemből, igazi kis mintanyuszók voltak. Az egyikük mindig is kissé akaratosabb volt, néha kicsit durván tessékelte odébb a másikat, és annyira bújós se volt mint a másik, de alapvetően nem volt vele gond az utóbbi 2-3 hétig. Mostanában elkezdett eléggé vadulni. Folyamatosan meg akart karmolni vagy harapni, ha benyúltam a ketrecükbe (nem szokásom feleslegesen háborgatni őket, az az ő birodalmuk, dehát enni muszáj nekik adnom), ráadásul már a ketrecen kívül is támad. Ma reggel mikor etettem őket sikerült elég rendesen belém is harapnia, elég rendesen vérzett. A másik nyuszimmal is sokkal ellenségesebb, folyamatosan elzavarja őt a kajától, így kénytelen vagyok külön is etetni őket.

Lényegében a kérdésem az lenne, hogy vajon mi miatt változhatott meg ennyire, és hogy mit tudok tenni, hogy ne legyen ennyire agresszív? Minden segítőkész válaszolónak előre is köszönöm.



2016. ápr. 27. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva vannak? Mert eléggé arra utal a viselkedése, hogy most lett ivarérett és védi a területét.
2016. ápr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy összebalhéztak és most pánikol. Legalábbis nekem akkor viselkedik így a nyuszim.
2016. ápr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán álvemhes, gyakori ez a nyulaknál, ezért viselkedhet így.
2016. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :D

Minél hamarabb elviszem őket ivartalanítani, szerintem így nekik és nekem is jobb lesz, meg amúgy is tervbe volt már véve a dolog.

2016. ápr. 28. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!