Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan beszélljem rá anyukámat...

Hogyan beszélljem rá anyukámat hogy legyen egy nyuszim?

Figyelt kérdés

Volt már nyuszim csak betegségbdn elpusztult és anyukám attól fél hogy a kisnyusz is beteg lesz és elpusztul és én sirni fogok.

És nekem akarja a legjobbat ezt mondta


2016. máj. 1. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Kezdetnek bizonyítsd be, hogy tanulsz a nyuszikról és érdekelnek téged és ne akarj egy társas fajból egyet tartani. Minimum kettő kell. A felelősség jelentős része továbbra is az anyukádé (anyagi terhek, stb.), de bebizonyíthatod, hogy a gondozását vállalod.
2016. máj. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előzőnek igaza van. Kezdésként tájékozódj jobban a nyúltartásról. Ebből máris tudod, hogy nem egy, hanem minimum kettő nyusziról van szó, hiszen társas lények, egyedül - a közhiedelemmel ellentétben - nem érzik jól magukat, akármennyit is foglalkozol vele. Kettőnek pedig minimum 4 négyzetméter kell napi 5-6-7-x óra kiengedés mellett, tehát a ketrecük így néz ki:

[link]

Ha meg tudjátok teremteni ezeket az alapfeltételeket és valóban az egyetlen gond, hogy anyukád nem akarja, hogy szomorú legyél, ha esetleg történik valami valamelyik nyusziddal, akkor mondd el neki, hogy biztosan szomorú leszel, hiszen szereted és fáj, ha baj éri, esetleg elpusztul, de megéri, hiszen ennél a fájdalomnál sokkal-sokkal több örömöt és boldogságot szereznek neked a puszta jelenlétükkel. Neked nem azzal teszi a legjobbat, ha nem engedi meg, hogy nyuszit tarts. Azzal, ha megfoszt a nyusziktól, megfoszt az örömtől is, amit adnak.

2016. máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ő tudja hogy én fogom gondozni őket mert az előző nyuszimat is én gondoztam
2016. máj. 1. 19:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. máj. 1. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!