Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan fogjátok meg a nyuszito...

Hogyan fogjátok meg a nyuszitokat vagy veszitek rá h bemenjen a helyére?

Figyelt kérdés
4 napja kaptam egy egy éves nyuszit. ilyen klasszikus házi nyuszi volt, fél nm-es ketrec és naponta adtak neki kaját meg vizet, ez volt az egész élete. most van egy 2 nm-es helye és napközben egy kb 20-30 nm-es udvarrészen van. ha leülök a fűbe, odajön hozzám, viszont nem engedi h megsimogassam :( esténként a becsukásnál pedig már egyre többet kell kergetni, mert nem engedi megfogni magát és a helyére se akar bemenni :( próbáltam már répával, nyuszitáppal csalogatni, de egyáltalán nem érdeklik. odajön, megszagolja és elmegy :( ti hogy oldjátok meg ezt naponta? mit csináljak?
2016. máj. 1. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Én megvárom, míg maguktól bemennek. Egy nyuszival neked még könnyebb dolgod van. Nekem kettő van, szóval megvárom, míg mindkettő egyszerre be nem megy és olyankor becsukom az ajtót. A ketrecük 8 négyzetméter és nappal ki vannak engedve kb. 30 négyzetméterre. Igazából kb. 10 percenként bemennek egy pár pillanatra a ketrecbe, szóval nem nehéz, nem kell sokat várnom. Nem kergetem őket soha, mert az megijeszti őket és nem szeretném, hogy negatív élménnyel kössenek össze engem, hiszen akkor igencsak nehéz elérni a bizalmukat. Ne csodálkozz, ha fél tőled, nem engedi, hogy simogasd, ha naponta kergeted. Ne kergesd. A ketrece csisszesen, de jó méretű, már ha nincs telerakva mindenfélével, mert akkor azoktól megintcsak túl kevés lesz a helye. Ha teheted, csinálj egy picit még nagyobb területet neki. Ha elégedett a helyével, nem fog irtózni attól, hogy visszamenjen. Valamint kösd össze pozitív élményekkel a helyét. Pl. mindig ott kapjon finomságokat, ott etesd, akkor időnként magától is be fog menni, mert éhes vagy egyszerűen csak vár valami finomat. Gondolom ott van neki a vécé is. Nem szokott bejárni elvégezni a dolgát? Szobatiszta?
2016. máj. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

4 napja kaptam (mint már írtam) és mivel kint van a fű és minden tök izgi dolog, ami mögé el lehet bújni, bokrok pl. ezért nem igazán érdekli, ha nyújtok felé bármilyen kaját is(+lehet h nem is ismeri) :( és azt se szereti ha simogatom, nemhogy azt ha felemelem :(

mivel füvön van és elé nagy területen, nem fog wc-re szaladgálni/ezt a kutyáimból kiindulva gondolom :) /

2016. máj. 1. 22:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is kint vannak. A ketrec földes, "kicsi", nem sok az érdekesség. Az udvar nagy, tele van finom fűvel, bokorral, fával, érdekességekkel. Mégis visszamennek, mert az az ő biztonságos helyük és ott kapnak finom falatokat is. Persze a fűfélék a legjobbak, nehéz azt felülmúlni, de minden nyuszinak van valami kis kedvence (pl. nálunk az egyiknek az alma, másiknak a paradicsom). Pisilni is visszajárnak. A kutyádból ne indulj ki, mert ez nyúl, nem kutya. :) A nyuszik alapvetően szobatiszták, ha van egy sarok (vagy esetleg kettő..) amit kiszemeltek wc-nek, akkor az az is marad. Az, hogy területjelölés miatt bogyózik, pisil máshova, más kérdés. De mikor hívja a természet, akkor a nyuszivécébe fog menni.

Sok nyuszi természetéből adódóan nem szereti, ha simogatják, ezért akármennyire is bízik már benned, nem fogja hagyni. Sok nyuszi viszont imádja, de az sem egyik napról a másikra megy. 4 nap az semmi. Légy türelmes és ne csinálj olyat, amivel elijeszted magadtól. Tehát ne kergesd, ne ijeszd meg hangos zajokkal vagy hirtelen mozdulatokkal, oldalról közelíts felé mindig és ha elfut, hagyd. Hagyd, hogy ő menjen hozzád, olyankor ne akard megfogni, csak hadd szaglásszon meg. Ha már teljesen megszokta a jelenléted (pl. elfekszik teljesen, ha ott vagy mellette) akkor utána etesd kézből, ha azt is teljesen megszokta (nem rángatja ki a kezedből az ételt, hanem megeszi ott) akkor megpróbálhatod megsimogatni (a hátát vagy a homlokát). Ja és soha ne emeld fel, csak végszükség esetén (pl. állatorvosnál, ha kell). Ugyanis a nyulak rettegnek a magastól, ösztönösen a ragadozókat juttatják eszükbe, hiszen csak és kizárólag akkor emelkednek fel, ha elkapja őket valami ragadozó éás ezt ők is tudják. Ha kapálózik, ha nyugton marad, amikor felemeled, minden esetben retteg. Szóval kíméld tőle.

Továbbra is azt mondom, pozitív élményekkel kösd össze a helyét és az legyen megfelelően berendezve és legyen tágas.

2016. máj. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

lemértem az udvart és 60m2, megint csalt a szemmértékem :)

mivel a helyét nem igazán tudnánk bővíteni(egy régi ólban van) ezért teljesen lemondtam a becsukásáról :) az ajtó sarkában van egy pici lyuk és azon közlekedik ki-be. már több, mint egy hete van így és nagyon jól működik.

2016. máj. 13. 08:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden ketrecet lehet bővíteni. Pár lécet és dróthálót veszel, máris kész.

[link]

Keríts el neki egy ilyen helyet. Nap közben ki tudod engedi a teljes udvarba, de éjjelre vagy ha elmész otthonról, nem vagy a közelben, akkor mindenképp zárd be.

Szép és jó, hogy jelenleg most hatalmas területe van, de nagyon veszélyes, legfőképp éjszaka. Az még hagyján, hogy meg tudna lógni (pl. kiássa magát) bár ha elégedett, nem valószínű, hogy meg akar szökni, azért 60 négyzetmtéer nagy terület, de minden tele van ragadozókkal. Jön egy nyest, kutya vagy akármi és vége. Ne hidd, hogy nincs a környéketeken - én is ebben a hitben voltam, ameddig aztán az egyik nyuszimat el nem kapta egy kb. másfél év után. Pedig a város közepén élek, pici udvarral. A tied is bármikor nyest (vagy más ragadozó) áldozatává válhat, ha éjjel-nappal szabadon mászkálhat az duvarban.

2016. máj. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!