Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A Dzsungáriai törpehörcsög...

A Dzsungáriai törpehörcsög kötődik az emberhez?

Figyelt kérdés
Az barátnőm azt mondta hogy azért nem szereti a kisemlősöket mert nem kötődnek az emberhez.Igaz ez?

2016. máj. 2. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig kötődnek, csak foglalkozni kell velük.
2016. máj. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 FireRedFox válasza:
Attól függ! Ha elég pici korától veletek van akkor nagyon kötődik. De ha állat kereskedésben veszed és már idősebb egy picit akkor lehetséges hogy félni fog, ha nem veszitek sokszor kézbe és szoktatjátok magatokhoz. Tapasztalatból mondom. :)
2016. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem kettő volt eddig, az egyik nem különösebben kötődött hozzám, alig tűrte meg, hogy kézbe vegyem, mindig azt kereste hogy szökhetne meg. A másik viszont folyamatosan a kezembe akart mászni és ha leraktam a földre, követett mindenhova.


De a patkányok például okosabbak és ragaszkodóbbak, mint mondjuk egy kutya, csak sajnos nem élnek sokáig :/

2016. máj. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nekem 2 hörim van és egyik sem csinál semmit ha kézbe veszem. nem másznak el és ha melléjük teszem a kezem nem csinálnak semmit (mármint nem másznak rá mert természtesen szaglásszák meg ilyesmi)ez azt jelenti hogy nem kötödnek hozzám?kb 2 hetesek lehettek mikor megvettem őket
2016. máj. 2. 19:58
 5/8 anonim ***** válasza:
2 hetesen még szopnak és csukva van a szemük, 4 hetesen lehet leghamarabb leválasztani őket az anyától. Kétlem, hogy 2 hetesen vetted őket.
2016. máj. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs hogy milyen gyorsan nőnek szoval akkor kb 1-2 honaposak lehettek :)
2016. máj. 2. 20:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy:D
2016. máj. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy későn jön- e a válasz, de azért leírom.

nagyon sok függ attól, hogy milyen idősen kerül hozzád, mennyit foglalkozol vele.

nekünk 3 hörink volt, ebből kettőt most tartunk, az egy előző a húgomé volt. (mi takarítottuk Anyával...) azzal nem volt annyit foglalkozva, úgyhogy semleges lett a viszonya az emberrel.

most kettő van. az egyik ismét a húgomé, félős kis jószág, és mivel keveset foglalkozik vele, amiatt is. érdeklődő meg minden, de magától pl nem mászik bele az ember tenyerébe.

az enyém viszont... hát ilyen hörit nem pipáltam :D ha estefelé bemegyek a szobámba, már jön ki, támaszkodik a terra falának, hogy ki akar jönni. ha esetleg nincs időm kivenni, akkor is eléri, mert fel tud mászni a rácsra, és addig járkál ott kapaszkodva és esik le, amíg ki nem veszem :D ha berakom a tenyeremet a terrába, mint akt üldöznek, úgy rohan és ül bele a tenyerembe. pedig ő volt a tartózkodóbb, mikor hozzánk került. igaz, az idegenekkel szemben ő is semleges, bizonytalan.

ennyit tesz a sok foglalkozás :)

2016. máj. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!