Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig élnek a hörcsögök?...

Meddig élnek a hörcsögök? Nektek mennyi volt a rekord?

Figyelt kérdés

2-3 évet találtam neten, de elvileg ha nincsen elhízva és nem él stresszben,azaz nem basztatják napközben amikor aludna, akkor akár 7-8 évig is elélhetne.

ez igaz?

szeretnék minél hosszabb életet a hörimnek. de azért érdekelne,hogy mégis mire számíthatok? tényleg van esély ilyen hosszú életre is? magukhoz képest.


2016. máj. 4. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem másfél évig élt. Nem volt elhízva és basztatva sem.
2016. máj. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Én úgy hallottam, 4,5 év volt az eddigi "rekord".

A hallottak alapján úgy gondolom, 2-2,5 év lehet a reális "elvárás".

Az én hörijeim még csak 1 évesek, úgyhogy saját tapasztalatom nincs. Szerencsére egyikükön sem látszik még a kor, de korai is lenne.

2016. máj. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%

Így van ha nincsen, elhízva és nem él stresszben 7-8 évig is él.

Enyém 2 éves.(:

2016. máj. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem igaz, honnan vetted ezt a 7-8 évet?

Az én hörcsögeimnek mindnek kimondottan jó élete volt és van. Nem azért, hogy magamat fényezzem, de így van. A helyük 200x40x40 cm, természetes közeg, szóval nem műanyagfélék, hanem inkább minden fából és hasonlókból, ebben jobban érzi magát. A lehető legjobb tápfélét kapta és semmi nem neki való, káros, egészségtelen bolti baromságot. Mellé persze zöldeket is, elsősorban ezekből is a nem hizlalóakat. Természetesen társ nélkül éltek és én mivel úgysem vagyok soha itthon, nem zavartam őket. Nappal egyébként sem volt fent 10 percig sem egyik sem, mind éjfél körül kelt fel és reggel 7 körül már ismét aludt. Igazából alig láttam őket, de nem bántam, mert tudom, nekik ez így a jó. Így élt 2 dzsungáriai törpém 1 aranyom és jelenleg is egy aranyom van. Az első dzsungi 2 év és 7 hónapot élt, a második 2 év és 1 hónapot. Az aranyos 3 évet és 8 hónapot, a jelenlegi aranyom pedig 3 éves lesz júliusban.

2016. máj. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
A dzsungáriai törpehörcsögöm 7 évesen pusztult el. Amikor mentem a tenyésztőhöz egy másik höriért, nem hitte el.Sose piszkáltam, csak kaját kapott, valamint a terráriumot kitisztítottam 2 hetente.
2016. máj. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Platypus ***** válasza:
Az első aranyhörcsögöm 5 évet élt. Soha utána nem találkoztam még ilyen hosszú életű hörcsöggel, még az utódai között sem. Pedig nem tartottam éppen tökéletesen. Gyerek voltam, elhittem minden hülyeséget amit a boltos mondott a hörcsögtartásról.
2016. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
50%

4 évet élt a legidősebb törpehörim.

Valóban 2-3 év az átlag életkoruk.

2016. máj. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
A stresszt úgy is csökkentheted, ha csak egy hörcsögöt tartasz, mivel a hörcsög magányos állat, csak párzási időszakban viselik el egymást, ha össze vannak zárva szinte folyamatosan marják egymást. Nekem egyik hörcsögöm se élt tovább 3-4 évnél.
2016. máj. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
4 éves arany, és egy 3 éves törpehörcsög volt a rekord. Függ a tartástól, de a genetikától is. Sok helyen (pl. állatkereskedések) erősen beltenyésztettek a hörcsögök, ez az élettartamukra is hatással lehet.
2016. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem akarom elhinni, hogy egy hörcsög 7-8 évig él... Nálam a rekord kB két év volt törpénél. Az arany élhet tovább, de törpéknél ez az átlag. Persze attól is függ, honnan hozod. Tenyésztőnél garantáltan egészséges, kereskedésben meg sok beteg van.
2016. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!