Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac:egyedül v....

Tengerimalac:egyedül v. párban? Tapasztalatok? Többi lent.

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy az egyedül tartott tengerimalac könnyen depressziós lehet, ha egyedül van, de van egy ismerősöm aki egyedül tartott és nem volt semmi baja.


A másik kérdésem az, hogy ti mekkora ketrecben tartjátok az egy v. több tengerimalacotokat? kérlrk azt is írjátok oda, h hány tengerimalacról van szó


A válaszokat előre is köszönöm.


2016. máj. 4. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem ket fiú tengerimalac on van,es a kereskedésben kapható legnagyobb ketrecet vettem meg nekik.
2016. máj. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Párban
2016. máj. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt olvastam, ha egy emberbe belecsap a villám, az meghal, de van egy ismerősöm, aki túlélte. Szóval akkor menjek fel egy magas pontra a vihar közepén, hátha túlélem? Ez most ugyanaz a szitu.


Amúgy az egy dolog, hogy te meg az ismerősöd nem látjátok, hogy a malacnak van-e valami baja, de csak azért, mert nem tudtok tengerimalacul és nem értitek a kommunikációját, nem láttok a fejébe sem. Attól, mert látszólag vidám, futkos és hasonlók, nem jelenti, hogy nem gyötrődik és nem boldogtalan. Kell nekik a fajtárs, anélkül nem élhetnek teljes életet. Nem egy országban tiltja törvény a malacok egyedül tartását. nem véletlen.

Szóval mindenképp kettő a minimum.

Amúgy nekem kettő volt, sajnos már nincs. Nekik én építettem egy helyet fából, 250x120 cm-es volt. Sokkal olcsóbb, mint egy bolti 100x50-es ketrec, ami ráadásul semmire sem elég, nagyon pici. Szebb is volt és jobban is érezték magukat. Én 2 négyzetméternél kisebb helyre biztos nem zárnék be két malacot, de még azt is keveslem. Ha magad építesz egy helyet nekik, akkor a malac és te is jobban jártok.

Itt van pár "ketrec":

[link]

2016. máj. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Párban jó nekik
2016. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Párban jobb nekik. Én másfél évig egyedül tartottam a tengerimalacomat, nagyon jól "viselte", sokat foglalkoztam vele, de kezdett elfajulni, ezért vettem mellé másikat. Sokkal jobb a közérzete. Én 85x50-es ketrecben tartom őket, bár a minimum 100×50-es. Ha alkalmam lesz rá akkor veszek nagyobbat, de egyenlőre ebben éldegélnej boldogan. Sokat kiveszem őket, hogy tudjanak rohangálni. Egyébként nem értem minek a 100×50-es ketrec, nagyrészt csak esznek és fetrengenek... De ez az "előírás".
2016. máj. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp azonos nemű társsal!!!


Két malacnak 120 széles, 60-80 mély és 80 cm magas ketrec kell, ahova bejárhat aludni, de ezen kívül kb 2-4 négyzetméternyi lekerekített részre szüksége van a mozgáshoz.


Egy jó tengerimalac ketrec valahogy így néz ki:

[link]

2016. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én is csak a többieket tudom ismételni. a legjobb, ha te csinálod neki a helyét. a külföldi oldalakon nagyon jó ötleteket lehet találni! kis hazánk nyilván le van maradva ebben is, ezért nem is ajánlom,hogy a magyar oldalakon nézegess ötletek után.

ha mindenképpen a bolti ketrecek közül szeretnél válogatni, akkor azt ,amire az van írva,hogy nyulaknak való,abból is a legnagyobbat.

és egyértelmű,hogy kettő, azonos nemű.

az ismerősödre ne hallgass. mi az,hogy nem volt semmi baja. mert mit kellett volna tennie szerencsétlen állatnak,hogy elhigyje,hogy ez nem jó neki? nem tudnak beszélni, így nem is tudják elmondani nekik mi a jó... de szerencsére utána lehet olvasni, vagy bármilyen állatorvost vagy tenyészőt megkérdezni. mindenki azt fogja mondani,hogy párban tartsd:) de te is fogod majd látni,hogy keresik egymás társaságát. egy ember ezt nem tudja pótolni.

2016. máj. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Esetleg tudtok ajánlani ilyen ketrec készítő oldalakat? Kettő tengerimalacot fogok venni, de az állatkereskedésbe csak 150*50es volt és én ennél sokkal nagyobbat szeretnék. Köszönöm a válaszokat.
2016. máj. 8. 09:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy már írtam én is, készíts neki egyet. Nem kell hozzá nagy barkácstehetség. Ha veszel egy készet, az iszonyú drága lesz. Ha megveszed az alapanyagokat és csinálsz egyet magad, akkor csak töredéke lesz a kifizetendő összeg a kész árának.

[link]

Ha kell segítség az építéshez, hogy mit hogyan csinálj, írj privátot.

2016. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már láttam több oldalt, ahol saját készítésű ketreceket lehet csinálni, onnan fogok ötleteket venni majd, amikor csinálni fogom. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, így tenyleg sokkal olcsóbb lesz és olyan nagyot csinálhatok, amilyet akarok. Köszönöm.
2016. máj. 9. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!