Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kopasz tengerimalacot szabad...

Kopasz tengerimalacot szabad fürdetni?

Figyelt kérdés
A másik (szőrös) tengerimalacom imádja a vizet, havi rendszerességgel szoktam is fürdetni, de mi a helyzet a kopasz tengerimalacokkal? Őket is szabad? Samponnal vagy anélkül?

2016. máj. 6. 09:21
 1/6 anonim válasza:
44%
Szabad őket is de csak langyos vízzel.Ha sampont használsz akkor ki fog pattogni a bőre.
2016. máj. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! És olajozni kell ha kivan száradva a bőre vagy valami testápoló?
2016. máj. 9. 06:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell őket fürdetni, ahogy a szőröset sem szabad, ez nagyon fontos. A kopasz malackák gyorsabban "koszolódnak", egy langyos vizes vattával elég őket áttörölgetni, de fürdetésre semmi szükség, csak stresszeli őket, és lemossa a bőr természetes védőrétegét, így könnyebben kialakul náluk atka és gomba. Testápolásra nincs szükség, ha úgy látod, hogy nagyon hámlik vagy száraz a bőre, akkor egy pár csepp természetes, ehető olajjal (pl. mandula) átmasszírozhatod, de az sem tesz nekik túl jót, ha megfelelő a lakás páratartalma és jó tápot kapnak, nem szabad kiszáradnia a bőrének.
2016. máj. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pedig én szoktam a szőröset havi szinten sima vízzel (már 2 éve). Nagyon imádja, mindig pancsol és fürdeti saját magát és mikor nyújtom a törcsit, hogy ugorjon rá akkor még marad a vízben. Én úgy tudom, hogy alapos szárítás után nem fog begombásodni a bőre, csak akkor ha nedvesen hagyjuk.
2016. máj. 19. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy te úgy látod, hogy élvezi, viszont ahogy a vízbe teszed, valójában akkora sokk éri őket, hogy mozdulni sem bírnak, ezért látod úgy, hogy "hagyja". A tengerimalac ösztönösen fél a víztől, ezért csak akkor szabad fürdetni, ha tényleg nincs más lehetőség. A gomba valóban kialakulhat a nedvességtől, de sajnos attól is, ha a sok fürdetés lemossa a bőr természetes savköpenyét. Hidd el, hogy a napi többszöri mosdással bőven tisztán tudják tartani magukat. :)
2016. máj. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem aztmondtam, hogy meg van meredve. Ellenkezőleg. Eleinte kiakart ugrani, de most ki is tudna, viszont nem akar. Nagy különbség. Észreveszem mikor szenved és mikor nem, de azért kössz.
2016. máj. 19. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!