Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miert kergult meg a nyulam?

Miert kergult meg a nyulam?

Figyelt kérdés
Decemberben szuletett kb februarban hoztuk haza a fiu nyuszinkat. Hatalmas ketrece van , tudom hogy nem kene ketrecben tartani de csak akkor vaan bent ha alszom ejjel vagy ha nem vagyok itthon. Nagyon sokat ki van engedve jatszom vele a kertbe is rendszeresen kiviszem. Raszoktattam a nyuszi wcre .mikor elkezdett ivarosodni hiperaktivabb lett annyi h a ketrecbe is bogyozott nem csak a wcbe es egy minimalisan rosszabb lett. Ugyanazt eszi mint eddig ugyanugy foglalkozom vele mint eddig par napja viszont nem birok vele. Mindenhova kakil foleg az agyba (normalis a kakija mint eddig) rosszalkodik allandoan es nem ertem miert. Oltast kapott par honapja. Sokat olvastam a nyultartasrol es nem ertem mi a baj. NEGATIV ES BUNKO KOMMENTEKTOL KIMELJETEK. Segitseget kerek nem kioktatast! Koszonom
2016. máj. 12. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Keresztfejes mixomatózis lehet a háttérbe
2016. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ivaros nyuszi ilyen sajnos. Ivartalanítás segít.
2016. máj. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hmm.
2016. máj. 12. 15:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első hülyeséget ír, a másodiknak igaza van. Egyszerűen ivaros, jelölget. Ivartalanítani kellene. Ez az egyik. másik, hogy a nyulak - a magyar közhiedelemmel ellentétben - rendkívül társas lények. Nem véletlenül tiltja törvény a jobb országokban az egyedül tartásukat. magányosan boldogtalanok és begolyóznak, negatív hatással van az egészségükre és unatkoznak is, ezért sokszor rosszalkodnak. Te akármennyit is foglalkozol vele, nem tudod kielégíteni a társasági igényeit. nyúlnak nyúl kell. Ő nem egy kutya.. Ezenkívül a ketrece is legalább 2 négyzetméter legyen (emellé engedd ki napi kb. 8 órát). Ha kicsi a ketrece szintén ugyanaz történik, mint mikor nincs fajtársa. Ha mindkettő fennáll, akkor meg duplán őrül meg előbb-utóbb. Vagy egyszerűen csak szomorú lesz.

Nem értem sosem azokat az embereket, akik úgy tartanak állatot, hogy nem képesek azok igényeit megfelelően kielégíteni. (Nem bántásból írom, de sajnos így van.)

2016. máj. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A ketrec merete megfelelo es a napi 8 ora boven megvan. Az ivartalanitasra gondoltam mar, keresem a megfelelo allatorvost. Koszi a valaszt
2016. máj. 12. 16:11
 6/6 anonim ***** válasza:
4-esnek igaza van. Miért nincs társa? Pontosan mekkorák a ketrec méretei?
2016. máj. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!