Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti hol vesztek szénát a...

Ti hol vesztek szénát a nyuszinak? Hol olcsóbb?

Figyelt kérdés
638 ft/kg amit szoktam rendelni, de szerintem ez igen drága ár némi szárított fűért. Állateledelesnél viszont még drágább ennél. Tescoban is.
2016. máj. 21. 21:23
1 2
 1/18 $$$$$ ***** válasza:

Nekem 3 kosorrú törpenyulam van :)

Ès állat takarmány boltba veszek bálásat . És egy kis bála ami kb 2500 ft. . És nem 1 kg :") hanem kb 40 kg :) . De most legutóbb egy tanyárol vettem kb 30 kilót 500 ft ért. Ja és lucerna szénáról beszélek nem gyep szénáról !Tehát eddig rendesen át voltál ba*zva :") .

2016. máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 $$$$$ ***** válasza:
Tehát én most olcsóbban vettem 30 kg mint amenyiért te 1 kg ot szoktál :") :D .
2016. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Keress egy környékbeli mezőgazdászt és tőle vedd a szénát, én is ezt teszem. A kis szénabála (28-30 kg) 400-500 Ft országszerte.

Olvasd el ezt ;)

[link]

2016. máj. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

Első 1 db lucerna széna kisbáláért a 2500 ft drága, te is át lettél b.va. :)

Mi olyan 400-500 vagy 600 ft-ért vettük, darabját Én is volt, hogy állatkereskedésből vettem, mert nálunk a takarmányboltba csak takarmány van. De idén kertből gyűjtöm. Amit lenyìrsz füvet kertből megszárítva jó alomnak is, és enni is neki, én át is válogatom szárítás után begyűjtéskor és almozáskor is még egyszer. Ingyen egész évre tudsz gyűjtögetni neki egész nyáron minden fünyírás után, ha kertes házban laksz.

Én nyuszitáppal etetem naponta, a széna kiegészítés, és fogkoptató, mert ugye a nyuszinak muszáj koptatni a fogát, hogy egészséges maradjon.

2016. máj. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A nyuszitáppal meg szépen lassan megölöd, utolsó. Ne etesd azzal.

Inkább olvasd el ezt:

[link]

2016. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%
:D Nem boltban vásárlom, hanem takarmányboltban. Állattenyésztő vagyok, szóval jól megválogatom mit adok neki. No comment.
2016. máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%
Amúgy semmi közöd hozzá, hogy tartom, nem én kértem segítséget. Nem ismersz szóval mi közöd hozzá. Birom az ilyen beszólókat. :D
2016. máj. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

A gyümölcsöt, répát sem tudod garantálni, hogy tiszta bio, amit megvásárolsz boltban. Én leginkább szárítva adom neki télen. Nyáron nyersen, de csak egy ici picit kb. van mikor hetente egyszer, vagy több hetente.

Fajta függő is mennyire ellenállóak.

2016. máj. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én egy kis lakásban élek, max 5 kiló szénákat tudok tárolni egyszerre. Na meg kocsi sincs szóval kézben kell hazahoznom a cuccot. Ilyen fajtát olcsón tudtok?
2016. máj. 22. 11:12
 10/18 anonim ***** válasza:

Akkor gondolom törpenyuszi. Hát az a helyzet állatkereskedésbe lehet vásárolni csomagolt réti szénát 250 ft darabja, de most nem tudom mennyi súlyra. Én is rákényszerültem télen mikor nyáron nem tudtam szénát szerezni, idén gyűjtöm a kertből ahol tartom a nyuszim.

És nincs olyan ismerősöd akinek van kertes háza, és füvet nyír akkor be tudnád gyűjteni, mikor már száraz, lebeszéled vele, hogy hagy tárold náluk egy jelképes összegért. Úgy költséghatékonyabb lenne a számodra. 1 kis bála szénát amúgy sem tudnád lakásba tárolni, bár olcsóbb, mint boltba venni, ha van a közeledbe.

2016. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!