Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért fúrja be magát az...

Miért fúrja be magát az alomba a tengerimalac?

Figyelt kérdés
2 napja vettem egy tengerimalacot és nappalra kivettem a házát. Viszont ilyenkor majdnem egész nap a széna alatt van alomba dugott fejjel. A magány a baja? Én szívesen vennék mellé társat, de a kereskedésben azt mondták, hogy mivel fiú inkább várjak egy hónapot.

2016. máj. 22. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kell várni egy hónapot hanem ivartalanítani kell.És ne vedd ki a házát.
2016. máj. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Még fél. Tegyél be neki házikót mert így nem érzi magát biztonságban. Azért fúrja be magát az alomba, szénába mert elszeretne bújni. Ha veszel mellé társat akkor fél év korkülönbség legyen köztük, így nagyobb eséllyel fognak barátok lenni. :) Mindenképpen azonos nemű társat válassz mellé, ha nem szeretnél kicsiket.
2016. máj. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, de nem fog zajongani éjjel ha most alszik a házában?
2016. máj. 22. 13:35
 4/11 anonim ***** válasza:

De zörög éjjel, aminek semmi köze ahhoz, hogy te kiveszed-e a házát nappalra vagy sem. Ha olyan hangos, hogy nem tudsz tőle aludni, másik szobába kell vinni éjjelre. Az életritmusát nem fogod megváltoztatni és a karakterét sem. Új helyen fél, idő kell neki.

Az ivartalanítás a malacoknál veszélyes, mert a műtétbe, pontosabban az altatásba egy ilyen apró jószág belehalhat. 2 fiú szintén veszélyes, mert verekednek. Egyedül meg rosszul érzi magát.

2016. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

mennyi idős a malac?

mert ha veszel egy hímet nagyobb korkülömbséggel, akkor kevesebb lesza dominanciaharc

2016. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A korát sajnos nem tudom, de már nem kicsi. Tegnap amikor nyújtózott a kajáért megmértem és 21 cm a testhossza. A testsúlyát nem tudom mert még nem engedi, hogy megfogjam.

Egy 1-1.5 hónaposat lehet mellé rakni?

2016. máj. 22. 14:17
 7/11 A kérdező kommentje:

Ennél jobb képeket nem tudtam lőni:

[link]


[link]

2016. máj. 22. 14:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon szép kis malackád van!:)

Az enyém is hasonló,csak az enyémben van pár narancssárga folt.:DD

Szerintem vegyél mellé egy társat,de ivartalanítsd minden képen!De ha 2 napja hoztad,akkor fél.Még kell neki egy kis idő hogy megszokjon.

2016. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Lehet mellé egy kicsi fiút venni?
2016. máj. 22. 14:58
 10/11 anonim ***** válasza:
vegyél neki egy vele azonos nemű társat és happy lesz
2016. máj. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!