Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tarthatnék hörcsögöt...

Hogyan tarthatnék hörcsögöt macska mellett? Hogyan lehetne biztonságosan hörcsögöt tartani ugy, hogy a macska biztosan ne bánthassa a hörit?

Figyelt kérdés
2016. máj. 22. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Külön szobában ahova a macska sose mehet, mert a hörcsögöt zavarja ha egy ragadozó a környékén mászkál. És még így is a hörcsög biztonságos ketrecben legyen, ha mégis valahogy bejutna a macska akkor se legyen gond.
2016. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És melyik lenne biztonságosabb ketrec? A rácsos vagy egy akváriumszerű?
2016. máj. 22. 21:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát mikor nekünk volt terráriumunk volt (üveg) és arra apa csinált egy fa fedőt lyukakkal. Egy hörcsögöt sem evett meg a macsek. :)
2016. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. máj. 22. 22:25
 5/7 anonim ***** válasza:
A hörcsög állandó stresszben fog élni, ha látja a ragadozót maga mellett. Vagy olyan helyiségben legyen, ahova a macska sose megy be, vagy ne vegyél hörcsögöt. Én egy ketrecre szavazok. Arra figyelj, hogy törpehörcsögnek minimum 60*40 cm alapterületű, aranynak minimum 80*60 cm-es kell.
2016. máj. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A höri olyan szobában legyen, ahova a macska nem mehet be, és akkor se ereszd úgy szabadon járkálni, ha nem vagy ott. (Nekem van mindkettő, a szobám ajtaját kulcsra szoktam zárni, mert a macska nagyon jól bánik a kilinccsel:))

Én tolóajtós terráriumot használok. A ketrecnél és az akváriumnál is sokkal jobb! (Bár nekem dzsungi van, annak a terráriuma 85*35, aranynak 100*50-est rendeznék be, az viszont terráriumhoz már elég nagy, szóval abban az esetben inkább mégis ketrecet választanék.)

2016. máj. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem terrárium a legbiztonságosabb ,aminek a tetején rács van rögzítve.

a höri sem tud megszökni és a cica sem tud bejutni.

de ezenfelül is szükséges,hogy a macska ne járjon be abba a szobába,ahol a hörcsög van. ez a hörinek is stressz lenne,ráadásul a macska is vérszemet kapna.

úgyhogy óvatosan .

a ketrecet nem javaslom,abból könnyebben ki lehet szökni, ráadásul a macska is be tud piszkálni.

dzsunginak 60*40es a minimum alapterület, aranynak 80*40cm. de természetesen minél nagyobb,annál jobb. egy 100*50cm-es lenne a legjobb.

2016. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!