Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sürgős! A törpe nyuszim nem...

Sürgős! A törpe nyuszim nem eszik az ivartalanoto műtét utan? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
6 hónapos lány törpe nyuszimat tegnap ivartalanitottak azóta nagyon kedvetlen es nem eszik. A kezemből hajlandó elvenni par szál szénát vagy par szem magot. Nem is nagyon iszik mióta itthon van. Mitevo legyek ? Vagy ez normális ilyenkor?

2016. máj. 28. 08:03
 1/7 anonim válasza:
65%
Ilyen műtét után nekem se lenne étvágyam. Komolyra fordítva fordítva kéne lennie, ivartalanítás után nő az étvágy. Felhívnám az orvost, hogy ő mit mond.
2016. máj. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Megtaláltam amit keresel:

"Másnap reggel, de legkésőbb este fontos, hogy egyen valamit a nyúl, ellenkező esetben gyomornyálkahártyáján felmaródások keletkezhetnek, emésztése lelassulhat, emésztőrendszere felmondhatja a szolgálatot.

Ha nem hajlandó elfogadni a táplálékot, próbálkozhatunk kedvenc zöldféléinek kínálásával. Ezek elutasítása esetén, etessük meg fecskendő vagy kiskanál segítségével porrá zúzott és vízzel kevert takarmánypéppel, naponta többször, egyszerre kis adagokban."

2016. máj. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
itt találtam: [link]
2016. máj. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat megpróbálom majd a fecskendos módszert ha nem eszik többet. Most evett egy pici répát szóval egyenlőre megnyugodtunk
2016. máj. 28. 08:29
 5/7 anonim ***** válasza:

ha rendes ételt nem hajlandó megenni, vegyél neki calo-pet-et, ez egy ilyen paszta, amit a legyengült állatoknak adnak, szépen fenn tudja tartani az állapotát addig, amíg nem kezd el magától enni

állatorvosnál biztos kapható, máshol nem tudom, érdemes utána nézni

2016. máj. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyakorlati tapasztalatom ilyen téren nincs, de az olvasmányaim alapján ezeket tenném:

Ahogy már írták is, a tápjából áztatnék vízbe,a péppel kínálgatnám,ha nem megy másképp, fecskendővel óvatosan megetetném. Ha tudsz szerezni,akkor trovet tápot javaslom.

Sűrűn kínálnám a kezemből szénával, ahogy csináltad is, ha csak 1-1 szálat eszik is, az is valami.

Kedvenc kajáival próbálnám etetgetni(zöldség,friss fű, stb.)

Nekem étvágy javításra a gastroferm jó szokott lenni,vagy a bio lapis por, a fibreplex paszta is nagyon jó a nyusziknak(jobb mint a calopet).Ezekből nem tudom, van e othon,ha nincs,még talán tudsz szerezni. Segítenek rendberakni az emésztését.

Ha holnap se javul, visszavinném a dokihoz. Biztos fáj neki, azért sem eszik.

2016. máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk ez volt, amikor nem evett (nem műtét, hanem más problémából kifolyólag)

Trovet táp (tengerimalacos, állatorvosnál vettük)

Vízben feláztatva pépessé keverve. Fecskendőből naponta 3x30ml.

Volt egy 6 hetes időszakunk, amikor SEMMIT nem evett magától, és ez idő alatt végig ezzel kellett etetnünk.

De szerencsére már jól van a kis drágám.

Ha nem eszik magától még a műtét másnapján sem, minél előbb el kell kezdeni etetni!!

2016. máj. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!