Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora ketrecet vegyek?

Mekkora ketrecet vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy fiú tengerimalacom, aki most egy 60x50-es ketrecben van, szeretnék mellé egy társat. Mekkora ketrecet vegyek? Elég egy 100x50-es?
2016. máj. 28. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha ki vannak engedve gyakran akkor elég a 100-as.
2016. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Dehogy elég a 100-as.. egynek sem igazán lenne az elég. 60x50-esbe pedig hörcsögöt sem raknék, nemhogy malacot. Minimum 2 négyzetméter kellene annak a két malacnak, bár az is édes kevés, de ha kiengeded őket minden nap, akkor ott azért elvannak.

Egyébként sokkal jobban járnál egy olyan ketreccel, a mit te építesz. Olcsóbb, szebb és jobb a malacoknak, nagyobb. Pl.:

[link]

2016. máj. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi erővel vegyen nekik saját lakást... Vannak emberek akik megengedhetik maguknak a több négyzetméteres területet és vannak olyanok, akik csak a minimumot tudják megadni a malijuknak. Nyilván minél nagyobb a ketrecük annál jobb, de ha ezt egyesek nem képesek megteremteni (mivel hely- és pénzigényes a dolog) akkor nekik találták ki a minimum (100x50-es) ketrec méretet. Az idejük nagy részét evéssel és pihivel töltik, de emellett engedd őket ki a szobádba 2-3 óra hosszára.

Nagy testű kutyákat is tartanak panelban. Nyilván jobb, mint egy menhelyen és nyilván rosszabb, mint egy több négyzetméteres kertes házban.

2016. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy amit írtam az a minimum. Az egy dolog, hogy Magyarországon semmibe veszik az állatok igényeit, de ha egy normálisabb országot nézünk, ahol törődnek azzal, hogy az állat élete ne gyötrelem legyen, ott bizony a 100x50 cm az egy hörcsögnek minimum, nem egy tengerimalacnak. Kutatásokkal bizonyított, hogy ennyi a leges legalja minimum, hogy boldogok és egészségesek legyenek.

Mellesleg egy 2-3 négyzetméteres ketrec építése olcsóbb, mint egy 100x50es bolti ketrec.

2016. máj. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Persze, hogy külföldön megadnak nekik mindent. Ne akard összehasonlitani hasonlítani az ottani életszínvonalat az ittenivel.

Még mindig jobb helye van a malacoknak szerető gazdi mellett egy 100x50-es legalja ketrecben, mint az állatkereskedésekben, ahol alig férnek el egymástól, nyuszikkal tartják őket egy 50x50-es terráriumban és még sorolhatnám...

2016. máj. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván jobb az állatkereskesénél, de közel sem jók. és ugyan miért ne hasonlíthatnám össze a külföldiekkel? Ha arról lenne szó, hogy egy nagy ketrec sokba kerül, valóban lehet mondani, hogy Mo.-n az életszínvonal alacsonyabb, nincs pénze az embereknek ilyenekre. De mint mondtam, sokkal olcsóbb a nagy ketrec. nekem pl. 200x200 cm az 3500 Ft-ból jött ki. A 100x50 cm-es ketrec az 10.000 Ft vagy még több.
2016. máj. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Annyiban igazad van, hogy egyszer kell megvenni/elkészíteni, de itt nem csupán a költségekről van szó. Valakinek akkora helye sincs a lakásban. Nálam pl azért van csak a minimum ketrec mert egyenlőre csak így férek el a panelban.
2016. máj. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akinek meg nincs elég helye normális körülmények között tartani egy állatot, inkább ne vegyen. A minimum az a 2 négyzetméter, nem a 100x50. A 100x50 egy hörcsögnek lenne egy minimum.. Nem szeretem azokat, akik úgy gondolják, kicsi az állat meg sokat pihen, akkor elég neki a kis ketrec meg néhány óra kiengedés.. nem így van, csak kicsit bele kéne ásni magunkat az életmódjukba és igényeikbe.
2016. máj. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Akkor nézz utána az interneten, hogy mennyit ír minimumnak. Ha tudnád mennyi ember tartja sokkal kisebb ketrecben és milyen körülmények között.

Panelban is tartanak kutyákat, macskákat, holott jobb lenne nekik egy kertes házban. Ezekszerint aki panelba lakik az ne tartson állatot!?

2016. máj. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tudom. De ez csak a magyar minimum. Mi, magyarok, meg tojunk az állat jólétére, önzően csak akarjuk, hogy birtokoljunk egy állatot, de nem adjuk meg, amire szüksége van. A másik eset, mikor szimplán buták vagyunk és nem fofjuk fel, hogy ez nem jó. Nem arról van szó, hogy panelban senki se tartson állatot. De akkor olyat tartson, aminek meg tudja adni, amire szüksége van. Pl. Én panelban tartottam 2 nyuszit eleinte 6 négyzetméteres ketreccel + kiengedés. Megoldható, pedig pici lakás volt. Ha nem tudtam volna megadni nekik ezt, csak pl egy 100x50 cm-es krtecet, ami a magyarok szerint minimum, nem tartottam volna nyulat, pedig imádom őket. De ha 3 négyzetméterük lett volna, még akkor sem, túl pici.

Jobb helyeken a minimum egy tengerimalcnak 2 négyzetméter és ez nem az èletszínvonaltól függ, mert mint írtam, nem pénz kérdése.

Csak hogy lásd a különbséget, ha magyarul beírod, hogy tengerimalac ketrec:

[link]

És ha mondjuk németül írod ugyanezt:

[link]

Ne csak a magyar minimumokat nézd, mert az szégyen és gyalázat.

2016. jún. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!