Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy görényt venni. ...

Szeretnék egy görényt venni. -Mennyi az ára, és hol kapható? -Igaz-e hogy a házban szabadon kell tartani? -Tényleg pórázon kell sétáltatni? -Mit szeret a legjobban, mit eszik? Kérlek írjatok meg minél több dolgot.

Figyelt kérdés
2016. máj. 28. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Itt le van írva minden, amit tudnod kell : [link]
2016. máj. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: Változó, hogy mennyibe kerülnek. Van amelyik 10-12 ezer forint, míg van, amelyik csak 6 ezer.

Állatkereskedésben simán lehet kapni.

2016. máj. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig fogom a fejem, ha valaki ezt az oldalt linkeli be, amit az első. Ez az oldal egyetlen egy állat helyes tartását nem írta még le. Vicc például, hogy a görények alapvetően egyedül élnek és a fajtársukkal nem jönnek ki jól. Könyörgöm, egy felelősségteljes, normális gazdi soha nem tart görényt egyedül, mert fajtárs nélkül nem érzi jól magát. Szóval ajánlott kettőt venni. Sokat kell kiengedni, mert nagy a mozgásigényük, de szabadon csak akkor tartható a házban, ha az teljesen görénybiztos, pl. nincsenek elöl kábelek vagy bármi, ami árthat neki, ha megrágja.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7761995-k..

Ennél a kérdésnél nézd meg a 6. választ, ott van néhány kép, milyen ketrec a megfelelő a görénynek.

Lehet sétáltatni őket, de sokkal jobb, ha van egy nagy szabad területük, ahol rohangálhatnak kedvükre póráz nélkül.

2016. máj. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2016. máj. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ára nagyon változó.. Fontos, hogy olyantól vásárolj aki tényleg ért hozzá..

Ha házban tartod akkor görénybiztossá kell tenni a házat. Ami azt jelenti, hogy a virágokat magas helyre kell tenni különben sokat fog kertészkedni és persze amíg kicsi többet rág ezért minden ami veszélyes lehet rá legyen az fulladás, áramütés.... eltenni vagy elkeríteni, hogy ne tudjon hozzáférni.

Mivel ragadozó logikusan a húst szereti a legjobban. Ebből csirke, kacsa, nyúl, patkány, egér, hal mehet.. Néha belsőség. Máj, szív.. És tojássárgája. Szeretik a macskáknak készült vitaminpasztát (Gimpet)Persze csak mértékkel.

Fülpucolás, karomvágás amikor szükséges..Itt vigyázni kell a karomban lévő rózsaszín érre. Addig nem szabad visszavágni.Először inkább állatorvos végezze el, majd ő megtanít a helyes karomvágásra, ha te nem vagy benne biztos.

Oltás, féreghajtás.. A kombinált oltások után (amiket még 1 éves kora előtt kell megkapnia) évente egyszer veszettség ellen kell beoltani.

Pórázon inkább ő fog vezetni téged mert biztos nem arra fog menni amerre te akarod és szokj hozzá a nagyon lassú tempóhoz. Jobban szereti ha póráz nélkül tud szaladgálni, pattogni, birkózni egy társával. DE két ivaros hím nem lehet együtt mert abból harc lesz hiába nőnek fel együtt (kevés a kivétel) Két nőstény tartható együtt akkor is, ha ivarosok, de a túltüzelés veszélye miatt (és, hogy ne válj szaporítóvá) ivartalanítani kell őket. DE.. Ha ivartalanítod a görényt legyen az hím vagy nőstény annak van rossz és jó oldala..

Jó oldala:

-A szag sokkal elviselhetőbb lesz

-A hím nem fog jelölni

-Nyugodtabb lesz, talán szelídebb

-Nem hal bele a tüzelésbe a nőstény

Rossz oldala:

Nagy eséllyel alakul ki mellékvese megnagyobbodás ami akár halálos is lehet.. Idős görényeknél pedig a műtét elég kockázatos.. Szóval amit tehetsz, hogy az ivartalanítást követően (olyan 1 évvel a műtét után) suprelorin implantátumot kérni a dokinál, hogy ültesse be a görénybe ugyanis ez jó eséllyel megelőzi a betegség kialakulását ivartalanított görényeknél. Ezt tenyésztőtől tudom aki már több éve foglalkozik görényekkel és még nem kapott visszajelzést beteg állatról.

Persze az implantátum beültetés nem egyszeri alkalom.. De ezt majd az állatorvossal megbeszélitek mert fejből nem tudom, hogy melyik meddig hat..

2016. máj. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5ös: nem muszáj rögtön ivartalanítás utáni évben implantátumot ültetni a görénybe, mert nem biztos hogy kialakul nála a mellékvese gond. Anélkül meg felesleges. Nekem 7 éves most az egyik befogadott fiú görényem, elég fiatalon ivartalaníthatták, mert kicsi maradt a mérete. Köszöni szépen jól elvan, mellékvese gondnak semmi jele, ép és egészséges. Szerintem ivartalanítás után elég akkor implantozni ha már biztos a mellékvese tünete.

Vagy lehet rögtön implantátummal megszüntetni az ivarzást. Ilyenkor nem kell ivartalanítani, és az implant 1-3 évig fejti ki a hatását. Utána újat kell beültetni.

2016. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én voltam az 5.-ös :)

Azért írtam így mert sajnos tapasztalatból beszélek. Azért javasoltam a még tünetek előtti beültetést (igaz lehet 2 évvel az ivartalanítást követően is) mert ez a megelőzés céljaként működik, hogy biztos ne legyen baja. Az én nőstény görényem is több évig tünetmentes volt amíg egyszer azt fedeztem fel, hogy a megszokott patkányfarok kopaszodása már majdnem a háta közepéig tart.. Persze elvittem dokihoz... Volt vérvétel, ultrahang, és persze mellékvese volt a baj, de implantátumot nem javasoltak ugyanis nem tudták megállapítani, hogy elrákosodott-e vagy nem..Ha így került volna belé az implantátum akkor szétrobbantotta volna a rákos szövetet ami a gyors halálához vezetett volna. A döntés az enyém volt. Műtétet nem javasoltak a kora miatt. Egyébként evett rendesen és pattogott szóval nem egy gyenge görény volt. De még most is élhetne, ha időben implantátumoztam volna. Nem okoskodni akartam, egyszerűen csak nem szeretném ha ez mással is előfordulna. Ugyanis egy ekkora döntést nagyon nehéz meghozni.

Az implantátum megölheti.. a műtét nagyon kockázatos.. azt mondták lehet fel se ébred. Végül csak hazavittem és utolsó hónapjaiban próbáltam jó gazdija lenni.De most is nagyon hiányzik.

Egyébként ha bárki azt mondaná, hogy hülyeséget beszélt a doki a Nyíregyházi állatkórházba vittük fel, mert azt olvastam, hogy ott jó ellátást kapnak az állatok. (Igaz ezt én még nem tapasztaltam egyik állatomnál se... De ez már más téma :) )

2016. máj. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem,biztos vagyok benne,hogy nem tettem fel ezt a kérdés még egyszer.Szerintem az más volt!Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. jún. 7. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!