Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek jó ez a ketrec...

Szerintetek jó ez a ketrec egy dzsungáriai törpehörinek?

Figyelt kérdés

[link] nem ez lenne az első hörim de az előzőek terráriumba voltak és most ketrecet szeretnék és ugye hogy ez jó-e?ha nem vagy más jobb lenne 10.000 ft alatt tudnátok küldeni?:)

15L hörifan



2016. máj. 29. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

én nem venném meg. a kerekek használhatatlanok , de a többi tereptárgy sem túl jó. ráadásul az emeletekről könnyen leeshet, ami hosszabb távon nem egészséges. a ketrecet rágni fogja ami szintén nem jó a fogainak. a lenyelt festékdarabka meg szintén méreg.

én maradnék a terráriumnál a helyedben. legalább 60x40cm alapterületű legyen. de lehetne nagyobb is,ha van még helyed. keréknek 20 cm átmérőjűt vegyél , olyat ami nem rácsos, hanem műanyaggal vagy fával körbe van véve, nem tud beleakadni a lába. a képen is olyan van, csak ránézésre az kicsi.

2016. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1# vagyok. még azt akartam írni,hogy a linkelt ketrecben az összes berendezési tárgy műanyag. na már most azon túl,hogy nem szépek még egészségtelenek is,hogyha megrágja.

célszerűbb kezeletlen fából készült berendezéseket venni neki. nyilván a tálja meg esetleg a kerék ami nem lehet fából. de ennyi, minden berendezés kapható fából is. házikó,létra,függőhíd stb. ha megrágja sincs nagy baj

2016. máj. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi :) jöhetnek még válaszok
2016. máj. 29. 17:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó ez a ketrec. Oké, van rosszabb, de ez is az.

Eleve a ketrec nem túl jó dolog, az első válaszoló nagyjából összefoglalta, hogy miért, de akkor itt is olvasd el a 2. választ:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7628532-k..

Szóval maradj a terráriumnál inkább. A 60x40 cm is iszonyú kicsi, én minimumnak 80x50-et szoktam mondani, de normálisabb helyeken (tehát nem Mo.-n), ahol érnek is valamit az állatok, ott pl. a minimum egy hörcsögnek 100x50 cm.

Szóval nagy terrárium, abba minimum 20 cm átmérőjű kerék, hogy ne tegye tönkre a gerincét. Ne rácsos legyen, az veszélyes. Teles, zárt futófelületű műanyag vagy fa a jó. A berendezési tárgyak is lehetőleg fából legyenek, ne műanyagból, jobb a hörinek.

2016. máj. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod :D akkor ezek szerint veszek egy új terráriumot neki
2016. máj. 30. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!