Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez így jó lesz?

Ez így jó lesz?

Figyelt kérdés
Hello! Július közepe táján kapok két (törpe) nyuszit (fiú, lány páros, ivartalanítva lesz mind a kettő). Már minden el van tervezve, hogy hol lennének (kint). Ez a ketrec jó lenne? [link] Az Outback Kompakt II. lenne. És még valami... Adnátok tippeket/tanácsokat? Tudom, hogy sok ilyesmi kérdés van de azért megkérdezem. Jöhet a sok-sok válasz. Előre is köszönök minden választ. :3

2016. máj. 30. 17:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Hmm.. hát ennyi pénzből már egy sokkal nagyobb és szebb ketrecet tudnál készíteni, de persze ez a te döntésed. :)

A nyuszival kapcsolatban annyi, hogy télen legyen jól kibélelve szénával vagy szalmával a helyük, hogy nehogy fázzanak mert könnyen betegek lehetnek.

2016. máj. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi,(kamasz lány vagyok ezért én tuti nem tudok csinálni ketrecet) a szüleim nem igazán tudnak ilyet összedobni de azért meg kérdezem. A ketrechez jár védőhuzat a téli hidegekre de természetesen ki lennének bélelve.
2016. máj. 30. 17:24
 3/21 veteran1978 válasza:

Gyenge minőségű anyagnak tűnik a képek alapján.

Hamar szét fogják rágni a nyulaid.

2016. máj. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

És nagyon pici is.

Én megnézném az apróhirdetési oldalakat, mindig szoktak hirdetni ott olyanok, akik ilyesmik készítésével foglalkoznak. (Én kalitkát vettem így.)

Ugyanolyan árért (vagy olcsóbban) tényleg jobbat kapsz.

2016. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


Csak akkor tartsd kint őket, ha nagyon jóü az idő. Ha kicsit is hidegebbre, szelesebbre fordul, akkor vidd be őket. Az éjszakát mindenképpen védett helyen töltsék. Nagyon nagyon könnyen megfáznak, ami elviheti őket. A kültéri tartás a szúnyogok által terjesztett myxomatosis, illetve egyéb élősködők által terjesztett RHD vírus kockázatást rejti. Minkdettő ellen van védőoltás, tehát ha kint akarod őket tartani, akkor mindenképpen oltasd be! Végeztess el pasteurella vizsgálatot is rajtuk, mert nagyon alattomos betegség. Elvileg a nyuszik 90%-a az anyjuktól kapja el, de főleg immungyengeség (megfázás, stb) hatására erősödik el rajtuk, ami egyszerű kis megfázásnak tűnhet. Azt hiszed, hogy csak kicsit taknyos, mert csak annyi látszik, közben pedig már az egész arcüregét, szemüregét annyira átjárhatja a genny, hogy a szemét is kinyomja. Sajnálom, de ez a csúnya igazság. Aki nyuszit akar tartani, annak ezekről tudnia kell! Velünk megtörtént (2 nyuszink volt), állandóan vittük dokihoz, az meg mindig csak azt mondta, hogy biztos poros a széna, meg biztos csak megfázott. Persze adtuk nekik a töménytelen vitamint, de amikor rosszabbodott, akkor egy-két nap alatt elment mind a kettő, és utólag derült ki, hogy teljesen el voltak gennyesedve. A nyusziról azt is érdemes tudni, hogy mivel prédaállat, csak akkor látod a viselkedésén, hogy beteg, amikor már késő, mert az utolsó pillanatig próbálja leplezni.

2016. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%
A ketrec egyébként jó :)
2016. máj. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

5/6-os válaszolónak nincs iagaza (kivéve a betegségeket, de igazából ha helyesen tartod és beoltatod, nem valószínű, hogy baj lesz). Amúgy mindegy, hogy kint vagy bent van, oltás az kell. És hülyeség, hogy nem tarthatod kint hidegebb időbe, ugyanis egy törpenyúl is elvisel simán -15 fokot is, ha van egy kuckója, ahová behúzódhat és fajtársa. Alapvetően kint sokkal jobb nekik, mint bent. Annyi, hogy jó időben kell kiszoktatni őket, hogy télre időben nőhessen téli bundájuk.

A ketrec amúgy nagyon kicsi, minimum 4 négyzetméter kell, nyuszinként a minimális alapterület 2 négyzetméter (emelet nem számít) és mellé napi 6-8 óra kiengedés, hogy egy minimális szinten kielégíthessék mozgásigényüket. Ha kevesebbet lehet kint, akkor nagyobb ketrec kell. Fordítva viszont nem működik, tehát nyulanként 2 négyzetméternél kisebb helyük nem lehet még akkor sem, ha pl. csak éjjelre zárnád be. Amúgy is éjjel aktívabbak. A ketrec, amit linkeltél, amúgy nem is biztonságos. Alulról is biztosítani kell, pl. a föld alatt leásott dróthálóval, mert simán kiássák magukat, a ragadozók meg be. És a rácsméret is túl nagy, egy nyest be tud menni. Sajnos nekem is volt már nyesttámadásom, pedig nagyváros közepén élek. Minimum 1-1,5 mm vastagságú drót kell és 2x2 cm lukméret a max.

Ez csak fél négyzetméter, ami egyetlen nyuszinak sem elég..

Amúgy iszonyú drága. Ennyi pénzből simán csinálhatsz egy 10 négyzetméteres ketrecet is.

Ilyen egy kinti nyúlketrec:

[link]

Nem nagy kunszt megépíteni. Én is tizenéves koromban csináltam apukám segítségével, pedig egyikünk sem ért a barkácsoláshoz.

A téli védőfólia meg nem jó, mert nem szellőzik rendesen.

2016. máj. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

@6/7


Igen, tarthatja kint, csak akkor nem 8-10, hanem 1-2 évig fognak élni.

2016. máj. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A ketrec összes képét megnézve tényleg túl kicsi. Korábban láttam ilyen ketrecet (ezért csak az első képet megnézve mondtam, hogy szerintem jó), de az sokkal nagyobb volt, és kb 100-130e Ft körül mozgott.
2016. máj. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

8-as, ekkora baromságot honnan szedtél? :)

A nyulaknak kint sokkal jobb, ugyanis éri őket mindenféle környezeti inger, az időjárásváltakozástól a kinti állatokig minden, amire szükségük van, hogy a mentális egészségük rendben legyen, hosszútávon a fizikális egészségre is kihatással lenne. Kint ált. tovább élnek, mint bent amúgy, ha normál körülmények között van tartva, nagy helyen, megfelelően etetve, védett ketrecben stb.

Nekem is kint él a két nyuszim, mindkettő elmúlt 10 éves. Persze nem ebből szűrtem le, amit mondtam, hanem bizonyított kutatásokból, nézz utána.

2016. máj. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!