Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kifogja nőni ezt a viselkedést?

Kifogja nőni ezt a viselkedést?

Figyelt kérdés

Van egy törpesünim , és eddig 2 szer harapott meg. Az egyik szerintem betudható annak, hogy éhes volt, és én beraktam hozzá az ujjam. A második eset viszont furcsább, mert már evett ivott, elvégezte a dolgát az alomba, és akkor vettem ki, az ölembe volt, és egyszer csak ráharapott a kezemre és ott csüngött rajta. Azóta nem nagyon merem megfogni, bár tudom hogy butaság mert így elvadul tőlem, de azért mégse szeretném ha mindig megharapna. Meg nem is nagyon aktív, van mókuskereke de sose fut benne, mindig alszik, csak enni még wc-zni jár ki. Nincs is nagyon időm kivenni, mert megy enni , majd rögtön megy az alomba és spuri befele az alvóhelyére. Ha nagyobb lesz ezeket változni fognak?


Csak hozzáértők válaszát várnám, már sokszor megkaptam, hogy a sün nem háziállatnak való védett......Kicsi már zavaró.


2010. ápr. 11. 13:14
 1/3 A kérdező kommentje:
*ezek*
2010. ápr. 11. 13:15
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha még kicsi, akkor még természetesnek számítanak a harapások. Erről le lehet szoktatni, mint egy kutyát. A sünt is nevelni kell, bármilyen furcsán hangzik. Amíg kicsik, sokkal többet alszanak, mint mikor már felnőttek. De a felnőtt sünik is gondolom tudod, hogy nappal alszanak, éjszaka aktívak, akár egy hörcsög. Ezért nappal nem fogod látni tekerni a kerekét, sem mást csinálni, hanem csak aludni. Lehet, hogy éjjel tekeri, csak mivel te alszol, ezért nem látod. A sün éjszakai állat. Nem tudom milyen sünöd van, fehérhasú vagy füles sün, de a füles sün kölykök sokkal hajlamosabbak a harapásokra, mint a fehérhasúak. Ajánlom, hogy tanulmányozd át ezt az oldalt: www.pirospont.gportal.hu, ezen szerintem sok választ fogsz kapni a kérdéseidre. Sok sikert!
2010. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Fehérhasúm van. Egyik este szándékosan leültem abba a szobába ahol ő van, lekapcsoltam a lámpát és hallgatóztam, semmi majdnem egész este ott voltam, de csak egyszer hallottam kijönni.
2010. ápr. 11. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!