Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Oroszlánfejű törpéből és...

Oroszlánfejű törpéből és színes törpéből milyen fajta nyúl lesz?

Figyelt kérdés
2016. jún. 4. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Színes oroszlánfejű törpe 😊
2016. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én tulajdonképpen arra vagyok kíváncsi, hogy lesz-e sörényes.
2016. jún. 4. 10:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Az oroszlánfejűnek van sörényért felelős génje és rövid szőrért felelő génje. A rövid szőrűnek csak rövid szőrért felelő génje van. Így az alomban nagy eséllyel lesz sörényes és rövid szőrű nyuszi is.

Két oroszlánfejű nyuszi esetében pedig lehet sörényes, rövid szőrű és duplagénes nyuszi is, ami mindkét szülőtől a hosszú szőrt örökli, így ők igazi szőrpamacsok lesznek.

2016. jún. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Duplagénes és rövid szőrű nyuszi párosításból pedig minden kölyök oroszlánfejű lesz.
2016. jún. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem szimpla génes oroszlánfejűim vannak,

egyébként a duplagénesen mikor kezd el látszani, hogy hoszabb szőrű lesz?

2016. jún. 4. 11:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Már akkor, amikor szőrösödni kezd. Kezdetben úgy látszik, kevesebb a szőre, mint a többinek, aztán pár héttel később már egyértelműen hosszabb a szőre a tesókhoz képest.
2016. jún. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Az eredeti kérdésre válaszolva: semmilyen fajta nem lesz, ugyanis keverék lesz.

Egyébként meg már leírták előttem, lehet sörényes meg rövid szőrű is.

2016. jún. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért lenne keverék. Két oroszlánfejű nyúlnak is születik rövid szőrű kölyke, amit ugyanúgy színes törpének hívunk, mint a holland törpét. Az oroszlánfej csak szőrtípus, nem fajtanév.

Az én nyuszimnak is of. Szülei vannak, mindkettő törzskönyves, Happynek viszont nem lett sörénye, de az alom többi tagja pedig duplagénes lett.

2016. jún. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az oroszlánfejű törpenyúl egy külön fajta ma már. Ugyanúgy a színes holland törpenyúl. Így, ha törzskönyvesen oroszlánfejű, függetlenül attól, hogy sörényes vagy nem, fajtatiszta oroszlánfejű. Ha egy fajtatiszta színes törpét és egy fajtatiszta oroszlánfejűt pároztatunk, abból keverék lesz, mert e két külön fajta keveredik. Oroszlánfejűből nem lesz színes törpe, akkor sem, ha nincs sörénye.
2016. jún. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, ez csak a hivatalos része. A köznyelvben mondhatod a rövidszőrű oroszlánfejűre, hogy színes törpe, de ettől még valójában nem az.
2016. jún. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!