Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyulamnak bélelzáródása...

Lucisz kérdése:

A törpenyulamnak bélelzáródása van, de a városban az egyetlen állatorvos nem vállal injekciót, mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

2016. jún. 4. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy nem vállal injekciót? Elvitted hozzá,és nem kezelte, vagy hogy kell elképzelni? Ő mondta, hogy mi a baja?

Egyébként ha tényleg így van és fontos neked az az állatka, akkor nem tudsz mást csinálni mint elvinni máshová(másik városba) minél hamarabb.

2016. jún. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elvittem hozzá, és azt mondta, hogy nem oltja be. Azt nem mondta, miért, gondolom nincs gyógyszere. Próbáltam hashajtó növényeket, de nem történt semmi, nincs széklete az állatnak, vagyis van egy-két bogyó.


Köszi, akkor holnap megpróbálok keresni egy orvost, bár nem tudom, hogy vasárnap hol találhatok...

2016. jún. 4. 22:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg szőrtől van, próbálj meg ilyet keresni állatkereskedésben: [link]
2016. jún. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

:(. Sajna én is bajban lennék ha beteg lenne a nyuszim, nálunk se sokmindent tudnának vele kezdeni helyben, az állatorvosok nagy része nem ért a nyulakhoz, mert egzotikus állatnak számítanak. Nem tudom merrefelé laksz, keress űgyeletes orvost holnap. Sokáig nem szabad ezzel várni,az tuti.

Vagy ha nincs más lehetőség, akkor keress rá a család utcai rendelő vagy exopet,vagy hungarovet rendelő telefonszámára és reggel próbálj meg tanácsot kérni, mit tegyél. Ezek pestiek, tapasztalatom nekem sincs Velük, de nyulas fórumokon többször olvastam, hogy segítettek, tanácsot adtak.

Állítólag a friss ananász leve segíthet ilyenkor, talán az adható neki Anélkül, hogy hogy esetleg rontana a helyzeten. illetve a paraffint még megpróbálhatnád. De én azt javaslom, mindenképp kérj tanácsot Mielőtt adsz neki.

Arra figyelj, hogy igyon a nyuszi, én mást nem merek tanácsolni.


Csak puszta kíváncsiságból kérdezem, hogy milyen hashajtó növényeket adtál neki?

2016. jún. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Critical Care tápszerre és infúzióra lenne szüksége, nem csak egy szurira. Melyik településen raksz?
2016. jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azonnal orvos, vagy belepusztul
2016. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerezz parafinolajat, és próbáld valahogy megitatni vele. Ha sehogy sem megy, fecskendővel próbáld belőni a szájába. Ez segíthet, ha még nem annyira vészes az elzáródás, mert síkosítja a beleket. Egyébként mi egy héten egyszer kamillateát teszünk az itatójukba és azóta egyiknek sincs semmi baja.

Remélem jobban lesz a nyuszi.

2016. jún. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!