Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam le őket?

Hogyan szoktassam le őket?

Figyelt kérdés

Van két tengerimalacom akik este vinnyognak és nem lehet tőlük aludni.

Kiengedem lefekvés előtt őket hogy szaladgáljanak meg amikor vinnyognak adok nekik kaját és valamikor csöndbe vannak valamikor meg nem.

Mit csináljak hogy este aludjanak hogy ne vinnyogjanak?

:)



2016. jún. 8. 04:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Legyen előttük mindig széna, táp és friss víz.

Mióta vannak veled?

Nekem eleinte vinnyogtak csak mikor hozzámkerültek, aztán felvették a napi ritmusomat (este csendben vannak, alszanak és csak ha már felkeltem vinnyognak kajáért).

Legyen az életükben egy megszokás (pl.: ha felkeltél adj nekik zöldséget/gyümit és este is kapjanak 9 körül vagy amikor lefekszel előtte. Nálam tudják, hogy mikor van vacsiidő, így már utána nincsen vinnyogás este.

2016. jún. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2 hónapja vannak velem és van előttük friss viz táp meg gyümi zöldség is.
2016. jún. 8. 06:53
 3/7 A kérdező kommentje:
Meg széna az mindig van előttük éjjel-nappal.:)
2016. jún. 8. 06:53
 4/7 anonim ***** válasza:
A malackák éjjel aktívak szakaszosan, szóval az, hogy motoszkálnak, az normális. A hangoskodás az lehet attól is, hogy unatkoznak.. Mekkora a ketrecük? Elég nagy és ingergazdag környezettel békésebb lehet az együttélésetek.
2016. jún. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy mennyi időt vannak kint. Az enyémeket kétszer engedem ki naponta, kb 2-3 óra hosszára.

Legyen bent nekik fajáték, bújók, hintaágy(ak). Ha gondolod akkor írj rám privibe és küldök pár képet emailen vagy fbon ("ketrecberendezési tárgyat"), de interneten is rengeteg kép van.

100x50-es a minimum ketrec, attól már csak nagyobba legyenek.

2016. jún. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

100x50-es ketrecük van de kb. 2hét múlva kapnak a ketrecükhöz egy kifutó féleséget és utána ki be járkálhatnak egész nap.

hintaágyak,labdák,meg egy össze nyomott pluslabda és arról szoktak leugrálni nagyon élvezik meg van bent egy csörgős labda is.:)

2016. jún. 8. 20:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor nincs tippem. :/

Esetleg még annyit gyakorolhatsz velük, hogy például, ha hangosak akkor arra te is reagálsz csitítással ("Tsss!") és indulatosabb léptekkel odamész hozzájuk. Nekem ez bejött, már csak elég annyit mondanom h "Tsss!" és csend lesz. :D

Vagy mielőtt adsz nekik enni zöldséget/gyümit akkor szintén kiadsz előtte egy hangot (hát én most azt a hangot, amit kiadok nem tudom mihez hasonlítani, ilyen cincogás szerű :P) és ezt összepárosítják a kajával. Olyan, mint a zacskócsörgés vagy a hűtőnyitás. Nálam ez szintén bevált.

2016. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!