Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megbízható nyúltenyésztőt?

Megbízható nyúltenyésztőt?

Figyelt kérdés

Van egy 2éves oroszlán fejű törpenyulam.

Sajnos nincs emberi kézhez hozzá szokva, másfél év alatt nem sikerült megszoknia.

Sajnos úgy alakult az életem, hogy nem tudok már vele sokat foglalkozni (sokat van ketrecbe zárva).

Talán nyúltenyésztőnek kéne odaadnom, gondolom nem lenne rossz helye.....

Fontos, hogy megbízható legyen, aki jól tartja az állatait.



2016. jún. 8. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

ez egy jó oldal, itt szívesen segítenek neked.

2016. jún. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha megfelelően bánsz vele, ennyi idő alatt már meg kell szelídülnie. Nem tudom, hogyan próbálkoztál, de:

- felemelni tilos, egy pillanat alatt elszáll a bizalma, a nyulak rettegnek a magasban, mert ösztönösen a ragadozókra asszociálnak. Van amelyik kapálózik, van amelyik nyugton marad (így védekezik, amolyan halottnak tettetésféle) de mindegyik gyűlöli és fél, így ha ölbe veszed, kézbe veszed, felemeld és cipeled akkor nem igazán fog veled megbarátkozni

- sokat kell vele foglalkozni, huzamosabb ideig napi több órát, utána, ha megszokott, szinten kell tartani min. fél-1 óra folyamatos foglalkozással, különben elidegenedik tőled.

- ne zárd ketrecbe, a nyusziknak minimum 2 négyzetméter alapterület kellene állandóra, mellé napi sok óra kiengedés. A ketrecben gyakran lesznek agresszívak és kevésbé barátkoznak meg az emberrel, amellett, hogy nem boldogok és nem tudják kielégíteni a mozgásigényüket, ráadásul az egészségükre is negatív hatással van

- fajtárs is kellene neki hasonló okokból (a magyar közhiedelemmel ellentétben.. a jobb országokban nem véletlenül tiltották be az egyedül tartásukat)

- sosem szabad zaklatni, eleinte csak a jelenléted szokja meg, ne érj hozzá, utána csak eleséggel próbálkozz, ha már biztosan eszik a kezedből, nem félve, akkor próbálhatsz hozzáérni és megsimogatni



Amúgy szerintem keresd fel a nyúlmentést facebookon vagy itt: [link] ők biztosan jó gazdit találnak, szerződést iratnak alá.


Fiú vagy lány nyuszid van? Ivaros vagy ivartalan? Tudsz képet küldeni róla privátban esetleg? Lehet, még engem is érdekelne. :)

2016. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tenyésztő max azt veszi vissza, aki nála született. Idegen nyulat nem.

Keresd fel a nyúlmentést.

2016. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Fiú nyuszi, nincs ivartalanítva, az idei szúnyog elleni oltást is megkapta
2016. jún. 10. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!