Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac vagy hörcsög,...

Tengerimalac vagy hörcsög, melyiket érdemes tartani?

Figyelt kérdés
2016. jún. 9. 06:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Segítek dönteni.

Tengerimalac:

-Nagyobb hely kell neki

-Több zöldséget, gyümölcsöt kell neki biztosítani

-Jóval tovább él

-Szénát is kell neki adni

-Drágább a tartása az eledel és az almozás miatt

-Nappali állat

-Idő és munkaigényesebb az almozása


A hörcsög a felsoroltak ellenkezője. ;)

2016. jún. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hörcsögöt egyedül kell tartani, malacot kötelező kettesével (azonos neműeket).

Hörcsögnek minimum 60*40 cm alapterületű hely kell, malacoknak ennél jóval nagyobb.

A hörcsög csak 2-3 évig él, a malac tovább.

A hörcsög kisebb testű, a malac ideálisabb kisgyerek mellett,kevésbé tudja összenyomni.

Én hörcsögben vagyok otthon, 10 éve vannak, szóval ha emellett döntesz, részletes tartási útmutatóval tudok szolgálni. :)

2016. jún. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kisgyereknek csak akkor vegyél hörcsögöt, ha meg akarod tanítani neki 1-2 év múlva, hogy a szeretett kisállatok el is pusztulnak néha (elmúlás-halál).

Nekünk is volt pár gyerekként, mindig megsirattuk őket. Első traumatikus élményem ez, meg hogy apám elégeti a tűzrakón a tetemet. A malac azért kibír 5-6 évet.

2016. jún. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt hörim is és most jelenleg tengerimalackáim vannak.

A hörinél az a rossz, hogy éjszakai állatok, nappal inkább csak lustiznak és annyira babusgatni sem lehet őket (legalábbis az enyémek izegtek-mozogtak rajtam). Sajnos nagyon hamar elpusztulnak (2-3 év), én emiatt is váltottam.Kevesebb velük a "gond" és a felelősség is jóval kisebb.

A tengerimalacok rengeteg törődést, odafigyelést, gondoskodást, valamint olykor orvosi ellátádt is igényelnek, a kiadások drágábbak, mint egy hörinél, viszont tovább élnek (amelyik jól van tartva az akár 10+ évig is elél).

Igazándiból könyvet lehetne írni, hogy miben különböznek a hörik a tengerimaliktól, hogyan kell őket tartani, mivel kell őket etetni, milyen esetleges betegségeik lehetnek stb...

Én nem bántam meg a malijaimat, semmi pénzért nem adnám oda senkinek. Szerintem sokkal szórakoztatóbbak, okosabbak, babusgathatóbbak (még trükköket is tudnak), mint a hörik.

2016. jún. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

attól függ mit tudsz biztosítani.

egy hörcsögnek kb 80x40cm alapterület kell.

két tengeirmalacnak kb 120x60cm.. és igen,őket párban kell tartani,ez is fő szempont lehet. de persze ezek ajánlott méretek. nagyobb is lehet a helyük.

a hörcsögnek kisebb berendezési tárgyak kellenek, olcsóbb a kezdetekben. és igazából maga a tartása is olcsóbb.

tengerimalacoknál drágább a tartás és a felszerelések.


a hörcsög éjjel aktív és akkor sem annyira babusgatni való. a tengerimalacokat meg nappal is ki lehet venni,szeretik,ragaszkodni tudnak.

én a hörcsögöt inkább olyannak ajánlanám, akinek van más állata,akit tud simogatni meg gyömöszölni. mert a hörcsögök ezt tényleg nem nagyon szeretik/igénylik.

még a tengerimalac tényleg jobban szeretgethető. kinek mi kell.

én nem tudok olyan sokat foglalkozni velük,ezért jó a höri,neki nincsenek nagy igényei.. vizét meg almát kicserélem napi szinten és kaját szórok be. ez kb 5 perc naponta. és 2-3 hetente meg teljes forgács csere. az is kb fél óra. nem nagy művelet. persze mindennap kicsit simizem meg hagyom,hogy a tenyeremre menjen. de olyan nagyon többet nem igényel. nekem ez pont jó.

gyereknek nem nagyon ajánlanám. azok sokszor megszorítják őket (nem szándékosan) meg nem eléggé türelmesek a hörihez,aki könnyen megijed esetleg meg is harap stessz helyzetben .

a kocák inkább gyerek barátak is.

és persze nézd meg,hogy meddig is élnek. a hörcsög 1-2-3 év. a tengerimalac majdnem egy évtizedig elélhet.

alaposan figyeld meg őket a kereskedésben és az alapján meg az igényeik alapján döntsd el,hogy melyik áll hozzád közelebb.

2016. jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!