Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két törpehörcsögöm van össze...

Két törpehörcsögöm van össze tudnak "barátkozni"?

Figyelt kérdés
Vettem egy törpehörcsögöt, alig egy hét után úgy gondoltam ne legyen egyedül és szerettem volna mellé egy párt.Sajnos az eladó nem tűnt túl hozzáértőnek a nemek megállapításánál de megkérdeztem mást és állítólag különböző neműek.Az első hörcsögeim nem igazán értek még hozzájuk párválasztási témában.Mikor először összetettem őket rosszul reagáltak egymásra.Ez normális?Próbáljam őket összeszokatni lassacskán?Mit tegyek?

2016. jún. 12. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A hörik nem társas állatok, kifejezetten nem ajánlott párban tartani őket.
2016. jún. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj, nem akarlak kioktatni, de miért nem olvasol utána,mielőtt állatot veszel?

ez nem egy tárgy,hanem egy érző lény akiért felelősséget vállalsz,azzal,hogy megveszed.

a hörcsögöket egyedül kell tartani. párban tartva nagy eséllyel az egyik megöli a másikat. itt is ha visszakeresel rengeteg tapasztalat van róla. ne próbáld ki. vagy vidd vissza az egyiket a kereskedésbe, vagy vegyél még egy terráriumot/ketrecet. és válaszd őket szét.

az meg,hogy nem tudod a nemüket még nagyobb aggodalomra ad okot..nagyon szapora állatok emiatt még inkább tilos együtt tartani őket. azonnal szedd szét őket.

és kérlek olvass utána a tartásának. biztos vagyok benne,hogy vannak más hiányosságok is még

2016. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd össze őket, ugyanis nagyon erőszakosan védik a területüket, és mivel egy terráriumon belül nem tudja elkergetni a domináns az alárendeltet (ahogy a természetben tenné), meg fogják ölni egymást! Magányos állatok, tilos kettőt együtt tartani! Miért vállalsz állatot, ha az alapvető tartási körülményekkel nem vagy tisztában? És miért akarsz ennyi "tapasztalattal" szaporítani, amikor semmit se tudsz a hörcsögökről? Se azonos, se különböző nemű hörcsögöt ne tegyél egy helyre, mert nem jó nekik, stresszesek lesznek tőle, állandóan ölik majd egymást. Gondolom, ennyi felelősséggel nem fogod állatorvoshoz vinni őket. Szóval legyen külön helyük!!!
2016. jún. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha tisztában lennél az állatod jellemével, igényeivel...

A hörcsögnek nem kell társ. Ő egyedül szeret lenni, egyedül is kell tartani. Akár meg is ölhetik egymást.

Ne próbáld összeszoktatni őket, mert felesleges, nem fog menni.

Mit tegyél? Tartsd őket külön-külön terráriumban. Nekik így jó.

2016. jún. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vedd őket külön, és többet ne is legyenek együtt. Nem érdemes hörcsögöket együtt tartani, lehet, hogy elvannak, de hosszú távon nem okos dolog. A másik pedig, hogy különböző neműt sem lehet együtt tartani, mert felcsinálják egymást, az anya hamar belehal, a kicsiket meg nehéz eladni.
2016. jún. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak aki normálisan tudott válaszolni! Tájékoztatásul tökéletesen elvan egyedül de ahol vettem együtt voltak tartva 6an, 7en és semmi bajuk nem volt. Két másik barátnőmnek is vannak az egyiknél ketten és teljesen megértik egymást soha nincs velük probléma és azonos neműek, a másiknál pedig fiú lány és kishörcsögök is vannak teljesen jól megférnek egymással.Kedves válaszoló aki írta hogy itt is olvassak utána többször is megtettem és nem egy olyat láttam hogy itt is írják hogy együtt vannak és kishörcsögök is akadnak már.Értek hozzájuk ezzel az egy dologgal akadt problémám épp azért mert olvastam ezt is azt is láttam ezt is azt is és még az állatkereskedésben is utánakérdeztem és azt mondták meg lehet próbálni összeszokatni őket de azonnal látszik a reagálásukon hogy viselkednek. Nincsenek együtt mivel én is láttam hogy nem reagáltak jól egymásra csak szerettem volna esetleg olyan választ aki talán már volt ilyen helyzetbe.
2016. jún. 13. 13:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha az anyahörcsög mindig szül, abba rövid úton belepusztul. És kedves Hörcsög szakértő, a hörcsög NEM társas állat. Van, hogy eltűrik egymást, de az sem jó nekik...
2016. jún. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!