Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért rágja a hörcsögöm a...

Miért rágja a hörcsögöm a ketrecet? Miért nem szereti a hörcsögöknek való fogkoptató követ?

Figyelt kérdés

Az első hörcsögöm és ketrecben tartom mert úgy olvastam, hogy egészségesebb számára mint a terrárium.Sajnos előfordul,hogy rágja a ketrecet.Mikor megvettem akkor csinálta vagy kétszer háromszor úgy gondoltam csak ismerkedik az új helyzetével,aztán nagyon sokáig nem is csinálta és mostanság előfordul,hogy rákezd.Mindig van előtte rágcsálnivaló,mindig kap friss gyümölcsöt,zöldséget,mindig időben takarítom,odafigyelek rá,van fogkoptató köve is.Miért csinálhatja?

Továbbá először mikor fogkoptató követ vettem neki nem volt a kisállatkereskedésben csak papagájoknak való kalciumos de azt mondta az eladó,hogy nyugodtan odaadhatom neki és itt is kérdeztem azt írták nem lesz vele gond és tényleg nagyon szerette.Most hörcsögöknek való van neki de ezt nem szereti,alig nyúlt hozzá..vegyek helyette inkább papagájoknak valót?Vagy tud valaki ajánlani esetleg valamilyen fajtájú követ ami saját tapasztalata szerint bevált?Emiatt rághatja a ketrecet?



2016. jún. 13. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért rágja a ketrecet, mert nincs 5-10 km szabad területe, mint a természetben. ki akar jönni.

Az enyém pl. sosem rágta, csak miután egyszer rosszul raktam rá a rácsot és kiszökött. Előtte mindig úgy vettem ki, hogy nem jött rá, hogyan kerül ki. Azóta, mióta viszont a szökés során rájött, mi van a rács túloldalán, folyamatosan rágja azt a részt, ahol kiszökött egyszer.

A terrárium amúgy jobb és egészségesebb.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7628532-k..

Olvasd el itt a 2. választ.

2016. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Unatkozik.

Mekkora a ketrec?

Érdemes többfélét is kipróbálni. Az enyémeimnek (persze külön tartom őket) fa rudacskájuk és ásványi anyagos kövük is van (csak mostanában az hiánycikk) - az egyik inkább ezt szereti, a másik azt. Továbbá sok natúr fa dolgot teszek be nekik, van, amelyik a faodúját rágja:) Meg olyan is van, amelyik a terráriumzárra van rákattanva, fogalmam sincs, miért (pedig azzal nem sokra megy szegény:S)

Amúgy ha a papagájnak valót szereti, akkor kapjon azt! Nem lesz tőle semmi baja.

2016. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

1.Én pont, hogy a terráriumról olvastam rosszakat de amit küldtél meggyőző,valószínűleg így lecserélem inkább a ketrecet.

2.Megpróbálok keresni olyasmiket amiket írtál és kipróbálom maximum marad a papagájoknak való.Egyébként az enyémnek is mindig van valami amit piszkálhat, bújkálhat benne.

2016. jún. 13. 22:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor régen minden este 4-5 órát szabadon voltak a hörcsögeim a szobában, és akkor is időről időre hosszasan kaparásztak a sarokban, illetve próbáltak rágni ehetetlen dolgokat (sajnos volt, h sikerült is).

Naponta-kétnaponta tegyél be nekik friss természetes ágakat (úgy, ahogy van, nem kell feldarabolni), amit rághatnak-cincálhatnak szenvedhetnek vele. Legyenek ceruzavastagságú meg sokkal vastagabb részei is. Rakj be nekik olyan füvet/szénát, aminek vastagabb erősebb részei is vannak, akár 30-40 centisek is.

Minél több és újabb munkát adsz nekik, annál kevésbé fognak a ketreccel foglalkozni (bár ki tudja...lehet, hogy éppen egy akkora "vasgerendát" álmodtak bele a kastélyukba, azért próbálják lerágni... :) )

2016. jún. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mekkora a ketrec mérete? Hány cm az alapterülete és a magassága? Ha kicsi a ketrec, akkor rághatja a rácsot, mert unatkozik. Milyen felszerelései vannak? Nálam 10 év alatt egy hörcsög se használta a fogkoptatókat, de annyi fa felszerelésük volt, hogy nem is igényelték.

Szívesen segítek amúgy, ha bármi kérdésed van a tartással vagy az etetéssel kapcsolatban. Írj privátot. Ne aggódj, nem pedofil vagyok, hanem egy 19 éves hörcsögimádó lány 10 év tapasztalattal. :D

2016. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én is arra tudok tippelni,hogy kicsi a hely és nem nagyon tudja mivel lefoglalni magát.

ha vannak bőven játékai,berendezései akkor azzal kéne,hogy foglalkozzon. és gyakran tegyél be új tárgyakat neki,az is lefoglalja egy darabig.

2016. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom! Mar most ezek alapjan tuti kicsi a ketrec..igyekszem neki jatekot adni fokepp ilyen gurigakat amiben bujkalhat meg szetraghat de vegulis az is foglalja a helyet
2016. jún. 14. 12:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindneképp kell neki a 100*50-es vagy nagyobb alapterület, különben nem tud eleget mozogni. De mellé elkelnek az ingergazdag környezetet alakító játékok is. :)
2016. jún. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!