Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet gyorsan megszelíd...

Hogyan lehet gyorsan megszelídíteni egy szíriai aranyhörcsögöt?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy kislány szíriait, 6 hetes, de nagyon harap mindenkit, a tenyésztő is alig tudta kivenni a terráriumból, mikor mentem érte. Régebben fiú dzsungáriai törpém volt, őt két hét alatt sikerült annyira, hogy idegeneket sem bántott utána, de már évekkel ezelőtt volt és nem emlékszem, hogyan csináltam. Hogyan kezdjem? Az ujjamat már többször odaraktam hozzám, megszimatolta, nem harapott meg, viszont félek hozzányúlni, pedig ki kéne vennem a dobozból, hogy a ketrecbe átrakjam. Ha egy jó vastag kesztyűvel próbálom megfogni, azon nem tud annyira átharapni?


A másik gondom, hogy nem akar enni, hiába adok neki bármi rágcsálónak való ételt. Ez lehet azért, mert még új neki az egész helyzet és csak egy kis idő kell, hogy megszokja?



2016. jún. 15. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én henteskesztyűvel tudtam csak megfogni az elején a degumat :D harapott, karmolt..


Mielőtt rosszra gondolnál, sűrű láncokból összerakott.

2016. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

az biztos nem tenyésztő volt.. a tenyésztők készhez szoktatva adják oda.vagy ha nem,akkor szólnak előre,hogyha kicsit vehemensebb.

a szállító dobozból meg mindenképpen vedd ki. ha nem mersz hozzányúlni akkor tedd be a dobozát a terráriumába. és kicsit döntsd meg,hogy ki tudjon mászni. ha 1-2 nap után megszokta a helyét,akkor nyúlj be hozzá. finom falatokkal le lehet venni a lábáról majd. de tényleg szedd ki a szállító dobozból.. képzelem mekkora lehet. az is stresszelheti

2016. jún. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ja és bőrkesztyűn keresztül nem tud harapni. egy ismerősöm úgy szelíditette meg a sajátját.
2016. jún. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Melyik tenyészetből hoztad? Megkérdőjelezem a tudást annál a "tenyésztőnél", aki vad hörcsögöt ad el...

Egyébként beszélj hozzá sokat nyugodt hangon. Így egy idő után megszokja a hangodat. Adj neki nasit, amivel magadhoz tudod csalogatni. Ez lehet szotyi, sajt, lisztkukac, vagy egyéb hörcsögnek való kaja. Ne vidd túlzásba, mert elhízhat tőle. Simogasd evés közben, és akkor is beszélj hozzá.

10 éve hörcsögtartó

2016. jún. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem gyorsan sehogy. Nekem eddig öt hörcsögöm volt, és fokozatosan szelídültek meg, de sok időbe telt, mire kialakult a bizalom. Utána már nagyon el lehetett lenni mindegyikkel. A mostani hörcsögöm például folyamatosan visított a boltban, és mikor elhoztam, akkor is, de aztán leszokott róla.
2016. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Harapni nem harap, csak mikor mentem érte, akkor kicsit agresszív volt, nem tetszett neki, hogy kiszedik az otthonából. Akitől vettem, ő is mondta, hogy eddig nem volt ilyen, csak most. De mondjuk elhiszem, hogy ez hirtelen sok neki. Azóta sikerült haladni vele, nem bánt senkit, csak nem igazán akarja, hogy megfogjam, mindig igyekszik elfutni, de lassan próbálom szoktatni vele a dolgot.
2016. jún. 15. 23:23
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem haraptak engem sem, de kezdetben mindig egyből lepisiltek meg elfutottak. Aztán elmúlik a félelmük. A kézből etetés nekem nem vált be, inkább az, hogy beszélek az állathoz, ránézek, a közelében vagyok, próbálom simogatni. És persze idő, türelem.
2016. jún. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A kezemből nekem se akar enni, csak úgy, ha odarakom elé, akkor néha megkóstolja. De elképesztő mennyit bír tekerni. Este 6-kor átraktam a ketrecbe, azóta szinte megállás nélkül tekeri a kerekét, de olyan gyorsasággal, hogy olimpiára lehetne küldeni, néha egy-egy falat idejére megáll. Hol fér el bennük ennyi energia? A törpehörcsögöm meg alig akarta használni.
2016. jún. 16. 00:18
 9/14 anonim ***** válasza:

6 hetesen nem vagyok biztos benne,hogy szabad kerekezniük. de javítsatok ki,hogyha tévedek.

egyébként hagyj neki időt. meg fog szokni idővel:)

2016. jún. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor felteszem megint a kérdést. Melyik tenyészetből hoztad?
2016. jún. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!