Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik jobb a törpenyuszinak?

Melyik jobb a törpenyuszinak?

Figyelt kérdés

1. kinti környezet, de nem túl tiszta, bezárva kb 80x50es ketrecbe, de időnként rohangálhat az udvaron. Nem etetik megfelelően, kb: rengeteg nyúltáp, kenyér darabok, széna, krumplihéj. Mellette van egy ugyanolyan ketrecben egy másik nyúl is, akivel néha együtt rohangálhatnak. Rengeteg a szúnyog, légy a helyük körül.


2. egy lakásban lenne, normálisan etetve, tiszta helyen, 1,5 x 1,5 méteres helye lenne, ahonnan minden nap kijöhet futkosni a lakásban. De másik nyúl nem lenne mellette. Kint nem lehetne, nincs udvar.


Ez a két választás van, melyik a jobb a nyúlnak?


2016. jún. 18. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyilván a második
2016. jún. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De a másodiknál nincs nyúltárs, se kinti élet... nem rossz az?
2016. jún. 18. 18:38
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindkettő rossz. Egyik sem jó neki, de a kettő közül nyilván a második, mert az első esetben annyi helye sincs, hogy megforduljon rendesen, az "időnként" semmit sem ér, mert ekkora helyen a napi 14 órás kiengedés is kevés lenne. Azt mondod, nem tiszta, ami sok betegség forrása lehet, habár lehet az étrendje miatt előbb pusztul el, ill. ha nincs beoltva, akkor a szúnyogok vagy legyek miatt. Az első opcióban nem csak egy, de két nyúl szenvedne így. Mellesleg az sem ér semmit, hogy egymás mellett vannak és néha együtt rohangálhatnak, mert ettől ugyanúgy magányosak. A nyúlnak napi 24 órában kell a fajtárs. Az meg, hogy egyszer találkoznak, egyszer nem, extra stresszt jelent. A második eset sokkal jobb neki nyilván, de akkor is boldogtalan lesz, magányos. Nem véletlen tiltja törvény a jobb országokban a nyulak egyedül tartását (és az első opció is az).


Egyáltalán miért áll fenn ez a kérdés?

2016. jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg az első helyzetben van a nyúl. És én a másodikat tudom neki csak megoldani. Az egyik nyulat elhozhatnám. De két nyulat nem tarthatok, mivel már így is sok az állat a lakásban... nem is lenne nekik elég ez a hely szerintem, meg pénz sem lenne már egy újabb nyúlra.
2016. jún. 18. 19:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Nyilván mindenképp hozd el, ha más valaki olyan nem tudja, aki meg tudná adni neki mindazt, amire szüksége van (=fajtársat is).

Ha pedig elhozod, akkor próbáld meg mégis megoldani. A nyuszik soha nem élhetnek teljes életet egyedül, nem lesznek boldogok. Nem lesz társa sem kutya, sem macska, sem tengerimalac, sem ember. Semmi. Nyúlnak nyúl a társa, csak vele tudnak kommunikálni és az alapszükségleteket kielégíteni (kölcsönös tisztogatás, mélyalvás stb.) Akinek van egy nyúlra pénze, annak kettőre is. Főleg annyi egyéb állat mellett. A nyúltartás nem olyan drága. Az oltás évi 1x nem olyan nagy összeg, a széna, ha mezőgazdásztól veszed, ahol mellesleg jobb a minőség is, nevetséges áron van, kb. 400 Ft 30 kg (boltban 800 gramm kb. 800 Ft). Ha természetes módon eteted, ami a legegészségesebb neki, akkor kintről, udvarból vagy mezőről szedsz fűféléket, ami ugyebár ingyen van. Táp nem kell a nyulaknak, nagyon káros. Víz kell még. Igazból ennyi. Ha 1,5x1,5 méteres helyet tudtok csinálni, akkor 2x2 métereset is, az már elég 2 nyuszinak, ha minden nap elég időt (min. 6 órát) kint futkoshatnak. De legrosszabb eseteben, ha tényleg lehetetlen lenne megoldani (amit nem hiszek) akkor az 1,5x1,5 méter is elég lehet két törpenyuszinak elég kiengedés mellett. Inkább egy picivel kevesebb hely, mint a magány.

2016. jún. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előzővel egyetértek! Mindenképp hozd el és próbáld megoldani a társat! (két lány vagy ivartalan fiú és lány)
2016. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Írj az Első Nyúlmentő Alapítványnak, hogy segítsenek! Facebookon vagy a weboldalukon van külön szám is. Nagyon segítőkészek!
2016. jún. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mindkettő rossz. a második kevésbé,de mindenképp el kell hozni hozzá a másik nyulat is . két nyúl eltartása nem sokkal több pénz/hely mint egy nyúlé. a különbség,hogy boldogabbak az állatok.ne válaszd őket szét.de tény,hogy az első helyzetből meg kéne menteni
2016. jún. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Inkább a második.Nekem ugyanígy van kb.
2016. jún. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én azt nem értem, hogy mindenhol leírják, hogy nyúl társ, viszont azt is megjegyzik, ha azonos neműek akkor verekedés van csak. Akkor?! Meg, hogy ne tartsuk őket egymás közelében, meg ha az egyik kint van akkor a másik ne legyen, ne stresszeljük feleslegesen a nyuszikat.

Az azonos nemű "együttélés" csak akkor nem torkollik verekedésben, ha rokonságban állnak. Az ivartalanítást meg egy ÁLLATORVOS ismerősöm nem ajánlja...

Ezért nem értem, hogy akkor most mi van? Nekem is van egy törpe nyuszkóm, szeretnék neki egy kis barátnőt, de félek, hogy ha verekednének non-stop nem tudnám a 2. nyuszikát a lakásban hol elhelyezni, túladni rajta meg biztos nem tudnék, nem lenne szívem. Szerintetek?

2016. júl. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!