Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam kézhez a...

Hogyan szoktassam kézhez a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 10:49
 1/5 anonim válasza:
Sokat kell simogatni és egy idő utánmár engedni is fogjahogy a kezedbe vedd
2010. ápr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sokszor vedd ki!Beszélj hozzá, hogy szokja a hangodat, ne tedd olyan helyre, ahol sokat kell ijedeznie.Ha kiveszed adj neki jutalomfalatkát, és lehet, hogy a finomsághoz köti, hogy kiveszed.

Nincs töb ötletem remélem sikerül

2010. ápr. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. vok, csak véletlen elküldtem.

ezt a választ egy másik kérdésre válaszoltam, ott a hörcsögnél kérdezték, nekem tengerimalacom van, ls ezeket csináltam. De van olyan fajta, amelyik soha nem fog annyira hozzád szokni, mint pl. másé, ez malac függő is.

2010. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A malackához a hasán keresztül vezet az egyik legjobb út... :)

Szedj egy marék füvet, de ne ilyen éles 20cm hosszú vackot hanem lehetőleg ilyen lédúsabb fiatalabb friss füvet. Vedd az öledbe a malackát s 3-4 szálasával adagold neki. Ha mindez még nem lehetséges mert annyira parázik akkor tedd a hasadra mikor fekszel felhúzott térdekkel s takard be valamivel. Annyira takard csak el, hogy kicsit kiláccódjon. Ilyenkor nem tud hátrébb menni mert fel van húzva a térded. Ekkor próbáld a 3-4 szál füvet az orra előtt szája körül húzgálni. Ha így sem akarja akkor egy nagyobb adag fűvel csináld ezt, ez valamiért ösztönzőbb szokott lenni. De ne tedd elé, csak a kezedből. Ha siker van akkor utána azt a 3-4 szál fűvel csalogasd mindig kicsit kijjebb. Egyre kijjebb. Sokáig el lehet így játszani vele, mert elég sok füvet be tud burkolni.


Ha ezt se nagyon akarja akkor mindezt úgy csináld, hogy mondjuk reggel nem adsz neki kaját s csak 10-11 fele kezdessz bele a műveletbe.

Meg persze sokat vedd ki..... mint már írták.

2010. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére nem volt ilyen gondom..:D első nap kivettem és már sztem ennél szelídebb nemis ehetne.:D amikor megvettük az állatkereskedésbe, az alkalmazott kezét is már nyalogatta. :)(L)
2010. aug. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!