Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Új tengerimalac? Többi lent

Új tengerimalac? Többi lent

Figyelt kérdés
Tegnap délután kaptam egy gyönyörű rozettás fiú tengerimalacot... Szegény mikor hazahoztuk halálra volt ijedve.. Egyből bement a házába... Este mikor aludtam azt hallottam hogy evett és reggelre nem is volt benne semmi... Délelőtt is szokott rágcsálni és amikor meglát engem megijed és vissza szalad.. Meddig tart amíg megszokja az új környezetét és nem ijed meg tőlem??
2016. jún. 25. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék beleszólni, de tengerimalacot nem tartunk egyedül.
2016. jún. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztába vagyok kedves válaszoló... És egyedül nem lesz baja ha rengeteget foglalkozok vele??? 12/f
2016. jún. 25. 09:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Azért kibírja egyedül is, ha sehogy nem lehet kettő. Legalább egy hét kell, hogy megszokjon.
2016. jún. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Először is én azt ajánlom, hogy vedd ki a házikót, és helyette takard le a ketrec sarkát egy anyaggal, így gyorsabban megszokja majd a zajokat és téged is. Fontos, hogy már most megtanuld, hogy mit ehet és mit nem ehet a tengerimalac, legyen elég helye, és ha ezek már megvannak, akkor jöhet a társ. Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátban is. :)
2016. jún. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Előttem már mindent leírtak,de bármi kérdésed van nyugodtan írj privibe segítek.. érték a malacokhoz nekem is van kettő,es már háromszor fialt az egyik
2016. jún. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem szabad tőle elvenni a biztonságot jelentő házat, nem kerget a tatár, majd megszokja a helyet. Itt van egy a sok tengerimalacos oldal közül. Ha kánikula van a lakásban, vizezd be a bundáját. [link]
2016. jún. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
... már háromszor fialt az egyik... És mit csinálsz a kicsikkel? Nem kéne inkább megakadályozni a szaporodásukat?
2016. jún. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#5-ösnek: az otthoni szaporítás felelőtlenség, fejlettebb országokban már törvény tiltja. A szülés veszélyes a malacodnak, ne tedd ki többször ilyennek.

#6-osnak: én úgy tapasztaltam (és tenyésztőktől is ezt hallom), hogy a házikó negatívan befolyásolja a malacok kézhez szoktatását, mert a legapróbb zajra is oda menekülnek, és így soha nem fogják megszokni a zajokat. Mi egy éve szoktunk át a házikómentes módszerre, és maximálisan bevált, menedék pedig természetesen van nekik, csak nem annyira zárt, mint egy ház.

2016. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kell így letamadni basszus... Képzeljétek el,hogy a malacok nem az utcára/kereskedesbe kerültek,hanem mind rokonhoz,vagy ismeroshoz... és nahaat,a malacomnak semmi baja. És nemsokára visszük ivartalanítás, mert az Állatorvos!!! Mondta h háromnál több kockázatos..
2016. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Az, hogy először fél, normális. Hagyd hozzászokni az új helyéhez,esetleg megpróbálhatnád kézből etetni.
2016. jún. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!