Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Én ezt nem értem. Hogy van ez...

Én ezt nem értem. Hogy van ez a szaporításos dolog?

Figyelt kérdés
A kisemlősöknél miért olyan nagy dolog ez a szaporítás? Szerintem minél több fajta keveredik annál egészségesebb és frissebb lesz a génállomány. A keverék kutyák és macskák is hosszabb ideig élnek mint a fajtatiszták, mert erősebb az immunrendszerük. Pl a keverék kutyám már 18 éves, a fajtatiszta kutyám 8 évesen elpusztult. A keverék tengerimalacom 9 évig élt, a fajtatisztám 6 évig. Akkor most hogy is van ez? Nem akarok semmit szaporítani csak nagyon érdekel miért olyan "nagy cucc" ha pl valaki szaporítja a hörcsögeit, nyulait, tengerimalacait. A természetbe ezek az állatok nem életük végéig szaporodnak? Dehogynem. Hiszen erre születtek. Mi a fenéért halna bele egy tengerimalac egy ellésbe? Persze léphetnek fel komplikációk, de miért nem megvonni tőlük? És szerintem is egészséges ha 1x fial egy NŐSTÉNY állat. Mivel a szervezet arra van kialakítva, így alapból ritka ha belepusztul. Na ezt magyarázza már meg nekem valaki :D Nem mintha régen foglalkoztak volna vele az emberek, hogy melyik kutya melyikkel szaporodik. Mégis eléltek a kutyák 15-16 évig :D
2016. jún. 29. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem félreérted. Nem az a lényege, hogy van két kutyád, aztán születik néhány alom kiskutya. A szaporítók embertelen körülmények között tartják az állatokat, ici-pici ketrecekben, piszokban, nem úgy mint egy normál háziállatot. Nem viszik sétálni, csak a ketrecben sínylődnek, és addig ellenek folyamatosan, pihentetés nélkül, ameddig el nem pusztulnak.
2016. jún. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Jah, azt nem írtam, hogy a szaporításból nem keverék állat születik, éppen ez a lényege. Hanem fajtatisztának adják el, hiszen abból jön sok pénz. Minél több kölyök, annál több lóvé.
2016. jún. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, tök jó buli és közben a menhelyek dugig vannak.
2016. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert a szaporítók nem keverék állatokkal "dolgoznak", hanem jó eséllyel eleve beteg, vagy sérült fajtatisztával, amiknek a keverékéből ugye nehezen születik egészséges kiskutya.

Egyébként én is a természet alkotta állatokra szavazok.

Van egy házi keverék, és egy fajtatiszta orosz kék macskám.

A keverékkel az oltásokon kívül még sosem voltunk állatorvosnál, a másikkal folyamatosan, ugyanis allergiás szinte mindenre.

Törzskönyves, szűrt, egészséges elvileg. Aztán mégsem.

A keverék stramm, izmos kis dög, meg se lehet mozdítani ha nem akarja, a másik olyan kis törékeny, pedig ugyanazt kapják mindenből.

2016. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A szaporítók tudása kB addig terjed, hogy két ellentétes nemű állatos összedobnak. A tartással, az etetéssel, a genetikával, a letális párosítással, és úgy alapvetően semmivel nincsenek tisztában. A felnőttek többnyire testvérek, így a kicsik sokkal betegebbek, mert vérfertőzöttek. Nincsenek megfelelően táplálva (se az anya), és a felnőttek együtt vannak folyamatosan, így az anya ki se piheni magát két fialás között. Sok évnyi tudás kell a felelős tenyésztéshez. Csak sajnos sok barom felelőtlen szaporító van, aki tenyésztőnek adja ki magát azért, mert ha kicsi születik, akkor ő már tenyészt... :(
2016. jún. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De ha két nem rokon állatot összerakunk mondjuk 1 alom kicsiért, és az anyát megfelelően tápláljuk és egészséges utódok lesznek az miért baj? :D
2016. jún. 29. 14:14
 7/16 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem ismered 5 ágra visszamenőleg a felmenőit. Nem kell szaporítani. Nézz szét jofogason, ott szoktam kiakadni, hogy mennyi hülye van, aki beltenyészetet csinál, és szarik bele. Hagyd meg a tenyésztést a tenyésztőknek, ők értenek is hozzá. Több évet kellene tanulni, hogy annyit tudj, mint ők. És akkor beszélünk tenyésztésről. Ez szaporítás.
2016. jún. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mert tömve vannak a menhelyek, és hiába fogadkozik mindenki, aki "csak egyszer hagyja szülni" a kutyáját/macskáját, hogy majd kerít a kölyköknek jó gazdát, az esetek többségében ez nem sikerül, vagy a jónak gondolt gazdáról is kiderül, hogy nem érdemelt volna bizalmat. Az emberek sajnos nem becsülik meg, ami nem kerül sok pénzbe, és a 10-20 ezer forintos szaporított állatok is ebbe a kategóriába tartoznak.


Tegyük fel, születik a Buksi meg a szomszéd Kormi nászából nyolc kölyök, ebből 4 szuka. Tegyük fel, mindegyiknek sikerül gazdát találni. A 4 szuka kölyökből egyet ivartalanítanak, a maradék három pár éven belül újabb 8-8 kis kölyökkel gazdagítja a világot. Egyszerű matek, számold ki, hány bizonytalan jövőjű keverék kutya lesz mondjuk 10 év múlva az egyetlen párosításból. Egyszerűen lehetetlen ennyi kölyköt felelősségteljes gazdákhoz adni, egy csomóan a menhelyen, rosszabb esetben az erdőszélen fognak landolni, vagy élve elássák a nemkívánatos kölyköket a kert végében. És az egész kutyazuhatag megakadályozható lett volna Buksi ivartalanításával.


A példám kutyákról szólt, de mondhattam volna törpenyulat vagy macskát is.

2016. jún. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A szaporítók elleni harag inkább nagyobb állatoknál jellemző mint kicsiknél. A rágcsálók kevesebb ideig élnek, kissebb felelősséget jelentenek, és kevés gyerek nől fel anélkül, hogy ne legyen vmilyen kis rágcsálója. Viyzont cicáknál, kutyáknál, egyrészt ott vannak az egyszerű családok, akik nem képesek ivartalanítani az egyszerű házi cicájukat, keverék kutyájukat, aztán nem tudnak mit kezdeni a sok született cicussal és rengeteg van akit kidobnak utcára, mert elég csak felnézni a jófogásra, hogy naponta hány cica, kutya kerül fel, ami ingyen elvihető. Rengeteg elpusztul mert kidobják, minnél hamarabb gazdához adják, akár már pár hetesen is holott minimum 12 hetes korukig az anyukával a helyük, és a menhelyeken sem végtelen a férőhely, akit nem seikerül családhoz adni, elaltatnak. Aztán ott vannak azok a szaporítók akik "fajtatiszta" állatokat szaporítanak, és adják el negyedannyiért mint egy minőségi tenyésztő. Ezek az állatok gyakran szintén rossz sorsúak, nem megfelően vannak táplálva, akár beltenyészetesek is lehetnek, nem látja őket orvos, és szüleik nincsenek megvizsgálva, hogy nem hordoznak e vmilyen genetikailag öröklődő betegséget. Ezzel szemben az aranykoszorús mestertenyészetek, ezeket a vizsgálatokat mind elvégzik, az állatok születésüktől látogatják a dokit, nem adják oda 14-16 hetesig a kicsiket. Persze vannak olyan tenyésztők, akik csak a pénzt látják, és nem szeretik magát az állatot, de eddig nekem csak jó tapasztalatom van
2016. jún. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A másik amit még elfelejtettem....hatalmas butaság, hogy az állatnak min1x szülnie kell életében... azok az állatok,a akik nem szülnek, nem szenvednek semmilyen ez okozta betegségben, és nem rövidebb élettartamúak, mint ivaros társaik. Amíg pl egy tüzelő állat, aki nem esik teherbe méhgyulladást kaphat....így nem érdemes várni...4 hónapos kortól már biztonságosan lehet ivartalanítani, és érdemes is 6-7 hónapos korig elvégeztetni, hacsak a kicsi vmilyen betegség vagy ok miatt fejletlen korához képest
2016. jún. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!