Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom ma óta a...

A tengerimalacom ma óta a nyakamba mászik és nyalogat. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam a 2 hónapos tengerimalacom (Mogyi a neve) tegnap nagyon meg volt szeppenve de,ma már eszik iszik rendesen alszik néha néha. De ami fura az az hogy ha le ülök és az ölembe van akkor a nyakamba mászik és ha simogatom főleg akkor remegő és visító hangot ad ki ha az ölembe van akkor nem és nem én rakom a vállamra ő mászik fel. Ha félne akkor nem mászna fel szerintem. Amikor fel mászik akkor nyalogat. Miért csinálja ezt?

2016. júl. 5. 18:12
1 2
 1/18 Jazzmyn válasza:
Nekem kopasz tengerimalacom van, és ő azért mászik a nyakamba mert szereti a samponom illatát (néha meg is rágcsálja a hajam). A nyalogatást meg a bőrödön lévő só miatt csinálja.(szerintem)
2016. júl. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem kopasz de a héten nem mostam hajat.Lehet hogy só hiánya van? És ha az van akkor mit adják neki nyaló sót?
2016. júl. 6. 01:14
 3/18 A kérdező kommentje:
Meg a nyakamba szinte menekül ha a hasamon van, akkor egyik pillanatba a hasamon, a másikba a nyakamba. Az én hajamat is rágcsálja😊
2016. júl. 6. 01:18
 4/18 Jazzmyn válasza:

Nyalósót ne adj neki. Az túlságosan tömény egy ilyen pici jószágnak. Elég ha hagyod nyalakodni.

Az én malacom még a hajam alá szokott bemászni (pl mikor fekszem). Lehet azért mert ott nagyobb biztonságban érzi magát vagy csak simán szereti ha valami szőrös ér hozzá.

2016. júl. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ismerkedik veled :)

Az enyém is a nyakamba szokott mászni, pedig már 4 éves, ott jobban érzi magát :)

Ne adj neki semmi extrát, a szokásos széna+víz+reggel-este pár karika zöldség Cebion cseppekkel elég neki.

Ja és keress neki minél előbb egy társat, kétszer annyi cukiságban lesz részed!

2016. júl. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és én szeretnék neki társat de az a kikötés hogy ivartalanítva legyen. Mennyi idősen lehet ivartalanítattni?
2016. júl. 6. 20:08
 7/18 anonim ***** válasza:

Fiú malacod van?

Ha fiú kerül mellé, nem muszáj ivartalaníttatni. Örökbefogadhatsz egy szép fiú cocát a Magyar Tengerimalacvédőktől, ha elviszed hozzájuk a malacot ismerkedésre, akkor meg is nézik, hogy kivel lehet összerakni, és ki az, akivel gubanc lesz. Illetve ha mégse jönne ki az új társával, akkor 1 hónapon belül vissza lehet vinni és keresnek másikat.

De ha mégis ivartalanítani akarnád, akkor kérdezz meg egy állatorvost: [link]

2016. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen fiú de már ki néztem neki egy kis lányt aki nem rég született azt hiszem 2 hete csak el kéne vinni dokihoz meg kérdezni hogy minden rendbe van e és köszi a választ. A körmüket milyen idő közönként kell vágni?
2016. júl. 7. 09:03
 9/18 anonim ***** válasza:

Az a szőre színétől függ.

Világos szőrű malacnak, akinél látod a körmökben az ereket, kb. 3-4 hetente kell. Sötét szőrűnél kicsit gyakrabban és kevesebbet.

2016. júl. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
fehér és barna. a jobb hátsó lábán barna a szőr a többin fehér
2016. júl. 7. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!